Plačící Písařík: Smutek z toho, že už nebude létat tryskáčem

Energie

Jak dojemné. Bohemia Energy skončilo a čekalo se na vyjádření Jiřího Písaříka. To pochopitelně přišlo a doprovázely ho slzy. Proč ale tento vlivný muž smutnil. Bylo to skutečně kvůli lidem, jimž se několikanásobně zvýšily výdaje ze energie? Opravdu se tak stalo skrze důchodkyni, jež měsíčně musel zaplatit za plyn místo 4000 korun 20 000 korun? Nebo kvůli jinému pánovi, jemuž také výdaje neskutečně stouply?Těžko říct, je možné, že v tom bylo i něco jiného.

Už žádné tryskáče a rychlá auta?

Zhýralost šéfa Bohemia Energy nebyla malá. Vždyť závodil ve Ferrari za nějakých 9 milionů korun. Tryskáč BD Challenger 300 se pohybuje v hodnotě okolo 380 milionů korun. Taky ho každý nemáme. A to je třeba se zmínit také o dalších investicích do nemovitostí. Jmenovat bychom mohli jak ty v pražských rezidenčních čtvrtích, tak třeba objekt na Mallorce. A co velký jezdecký areál Horse Park Kamenný Dvůr nedaleko Prahy? Investic bylo prostě dostatek.

Převedení na schránkovou firmu

Zbývalo několik dní do oznámení o konci Bohemia Energy, když se snažil Písařík převést drtivou většinu svých nemovitostí na schránkovou firmu. Opravdu lidumil se vším všudy. Pláč jistě patřil lidem, kteří nemají na energie. Jinak také hovořil o tom, že nemovitosti byly psány na fyzickou osobu. Z obavy o svou bezpečnost a bezpečnost jeho rodiny ale přepsal objekty na právnickou osobu.

V milionářském žebříčku Forbes měl pevné postavení

Konkrétně se nacházel v elitní čtyřicítce nejbohatších lidí, jeho majetek byl vyčíslen na 8,3 miliardy korun. Fakt, že by majetek odkláněl, popírá. Hovořil pouze o obavách o bezpečnost, což jsme již zmínili.

Absurdní trestní oznámení?

Ti podal mimo jiné ministr Karel Havlíček. Hovořil o možném nabízení služeb v době ukončování obchodní činnosti či účelovém převádění majetku. Písařík v tom neshledával nic špatného.

Proč nedal peníze lidem?

Protože zkrátka nechtěl a takový gentleman a lidumil to bohužel není. Vinu hledal v bankách a všude možně jinde. Kdyby jen část jeho majetku putovala na kompenzace, zřejmě by veřejnost na něj i jeho byznys pohlížela trochu jinak.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pisarik-nemovitosti-bohemia-energy-podvod-energie.A211111_172938_domaci_vapo
https://forbes.cz/nejbohatsi-cesi-2020/detail/jiri-pisarik-s-rodinou/
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/tlak-ze-vsech-stran-pisarik-celi-tvrdsim-protivnikum-nez-jsou-politici-bohemia-energy-barta

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.