Pixar: Animovaný film Inside Out 2 trhá rekordy

Animovaný film Inside Out 2 (V hlavě 2) těší nejen diváky, ale také své tvůrce. Tento animovaný snímek se stal nejrychlejším americkým filmem, který celosvětově překonal hranici 1 miliardy dolarů. V amerických kinech měl premiéru 14. června, a již za tak krátkou dobu dokázal dosáhnout této magické hranice. Úspěch Inside Out 2 pomohl snížit domácí tržby z roku 2023 o více než 25 procent.

Mimořádný úspěch animovaného filmu

Inside Out 2 výrazně přispěl ke snížení meziročního deficitu domácích pokladen. Ten klesl z 27 % na 19 %. Díky tomuto snímku není úpadek tak výrazný, jak by se mohl na první pohled zdát. Animovaný film je tak nejvýdělečnějším filmem letošního roku a také prvním snímkem, který překonal hranici jedné miliardy dolarů od vydání filmu Barbie minulého léta. Inside Out 2 se připojuje k dalším animovaným snímkům společností Disney a Pixar, které překonaly tuto hranici, mezi ně patří:

  • The Incridibles (Úžasňákovi)
  • Finding Dory (Hledá se Dory)
  • Frozen (Ledové království)
  • Toy Story (Příběh hraček)

Trvalo pouze týden a půl, aby tento snímek překonal druhou část Duny.

Negativní dopad stávky

Velký vliv na nižší tržby měla stávka herců a dalších činovníků, která probíhala minulý rok od července až do listopadu. Dopad stávky se negativně projevil na tržbách, zejména v první polovině roku. Snímek Inside Out 2 je krásným příkladem toho, že pokud do kin přijde nějaká pecka, způsobí rozruch. Kvalitní filmy potřebují kina a kina zase je. Dá se očekávat, že po krátkodobé stávce a úspěchu tohoto animáku opět porostou čísla směrem nahoru.

Inside Out 2

Hlavní hrdinkou animovaného filmu je teenagerka Riley. V prvním díle Riley se svými rodiči vystřídala poklidný venkovský styl života za San Francisco. Do hlavní role se dostávají jednotlivé emoce Riley: Radost, Strach, Hněv, Znechucení a Smutek. Ve druhém díle tohoto snímku budou mít diváci možnost opět nahlédnout do hlavy Riley. Ve velícím centru působí staré známé emoce, které začaly spolupracovat po předchozích rozepřích. Do popředí se dostanou nové emoce, včetně Úzkosti, která začne páchat obrovské škody. Animovaný film Inside Out 2 bude mít premiéru v českých kinech 18. července 2024.

Zdroj: https://www.csfd.cz/film/1242485-v-hlave-2/prehled/https://edition.cnn.com/2024/06/30/business/inside-out-2-global-box-office/index.html

Náhledové foto: Pixabay