Proč se nebránit postoji AntiBABIŠ, důvod je logický

Andrej Babiš

Už jsme si tak nějak zvykli na vyjádření šéfa a majitele Agrofertu, hnutí ANO a bývalého majitele MAFRY na jeho výpady, že, je to všechno kampaň a všechno je AntiBabiš. Na našem webu ostatně vyšel i článek. Je to jeden z úhlů pohledu. Proč se tomu ale bránit? A navíc, když si ho Andrej Babiš asi i sám vymyslel? Pojďme se tento druhý úhel pohledu podívat podrobněji v následujícím komentáři.

AntiBABIŠ jako legitimní postoj

AntiBABIŠ není urážka, není to nic …., je to naopak legitimní postoj demokraticky i normálně přemýšlejícího a smýšlejícího člověka, který nechce, aby si to tady někdo všechno koupil.
Všechno schované do krásných slov. Pojmenujme AntiBABIŠ, pojmenujme, o co jde a prezentujme to národu, těm Čechům a vlastencům, že jde zřejmě jen o byznys, který slouží jako propojení politiky a obchodních zájmů jednoho člověka. Ano, otevřeme negativní celospolečenské téma Babiš a dejme najevo, že AntiBABIŠ.

To, že byl a je Babiš ve zřejmém střetu zájmu, je evidentní a dokumentované. Co pořád není evidentní, je fakt, že český národ za přispění médií sedl na lep obchodníkům s politickou mocí, nějak si na to zvyknul a připadá mu to normální. A není to jen Babiš, je to i Okamura, jsou a byli to další. Vždyť jde jen o peníze.

Portoflio firem

Andrej Babiš má velmi dobře pokryto portfolio vlastněných a ovládaných firem, jak politicky formou hnutí ANO, mediální podporou bývalé Mafry a … mediální podporou marketingově ovládaných mediálních domů. No, co by se stalo, když by divize Agrofertu nezadávaly reklamu? Určitě to už někdo spočítal, jaký objem peněz z koncernu do reklamy každoročně míří a kam je umísťován.
To, že je všechno špatně, je patrné z nabídky Agrofertu. Zemědělská prvovýroba, zpracování, potraviny všeho druhu, agrotechnika, hnojiva, chemické produkty, výroba pohonných hmot, zdravotnictví, velkoobchod, …. a mohli bychom podprsenkami a kvítím pokračovat dál. Všechno obory, které se nás všech úzce dotýkají.

Zkusili jste dát do překladače pojem PENAM?

Kdo je ten, který nejspíše „skrytě“ ovládá půl republiky? Pan Babiš, soudy uznaný lhář, který se musel omlouvat. Pan Babiš, který se jak byznysově, tak i politicky pohybuje na hraně. Pan Babiš, který nejspíše legálně manipuluje s Českem.
Stejně tak média a mediální domy proplouvají novinářskou etikou, slušností, zájmy Česka a marketingovou závislostí ve schizofrenním valčíku a je jim úplně jedno, kde je zakopaný pes a kde lítají motýle.
Kde nejspíše zájmy jednoho člověka převyšují zájmy Česka, obyčejné slušnosti a lidské morálky. Nechávají tak nějak lhát a manipulovat Babiše v přímém přenosu obyčejnému člověku, celému národu, dávají prostor jeho zaměstnancům, zpochybňování všeho. Vždyť ono se to nosí a není to nelegální. No přece bulvár.

Fialova vláda udělala jednu obrovskou chybu. Ztratila drajv. Zapomněla na to, že budou další volby. Zapomněla na podstatu AntiBABIŠe. Zapomněla na aktivní politiku. Andrej Babiš čas neztrácí. Jede svou nepřetržitou marketingovou kampaň a pětikoalice chce být stále slušná. Dokonce sama přistoupila na tezi, že málo vysvětluje své kroky. No, co je to za nesmysl. Vláda všechny své kroky řádně a dostatečně vysvětlovala. Ti, co to chtěli slyšet, to slyšeli. Buďte slušní, ale taky aktivní.

A potom tu máme všechny ty, včetně médií, která jsem zmiňoval, již to slyšet nechtějí. A chtějí slyšet a prezentovat mediální rétoriku Babiš.

No tak proč neotevřít rétoriku AntiBABIŠ. Proč se za ni stydět? Naopak. Pojďme jí vstříc. A pěkně aktivně.

Zdroje info: Autor, Aleš Zlý, sociální síť X

Andrej Babiš: Náhledové foto Andrej Babiš/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.