Pivovary ustupují od piva v PET lahvích

Pivo

Pivo je českým národním nápojem a mnoho z nás si bez něj jen těžko umí představit různá společenská či rodinná setkání, nebo třeba jen osobní relaxaci. Koneckonců, pokud je pivo konzumováno v rozumné míře, není na tom nic špatného. I mezi pivaři se ale čas od času objeví spory, třeba o to, zda pivo z plastu ano či ne. Nyní se zdá, že tento spor se brzo stane čistě akademickým.

Soumrak nad PET lahvemi

Některé pivovary již nyní upouští od používání PET lahví, do kterých doposud pivo plnily. Již nyní v obchodech PET lahví ubývá a brzy zmizí z prodeje úplně. Důvodů je několik. PET láhve se nedají využít opakovaně, a to především díky ochranné membráně, která se nachází na vnitřní straně PET láhve.

Díky tomu, že pivovary skončí s tímto obalovým materiálem, ubude plastu, který v poslední době zatěžuje naše životní prostředí. Díky tomuto kroku se ušetří tuny plastu, což pomůže nejen ochraně naší přírody. Ty doposud nevyužité se dají zrecyklovat pro jiné účely. Petky tak nejspíš poputují k recyklaci, třeba na výrobu koberců.

zátky

Foto: Pixabay

Shoda u velkých pivovarů

Zdá se, že pivo bude opět jen lahvové, plechovkové nebo stáčené. Pivo se bude plnit do sudů, tanků, plechovek a lahví. Od plastových lahví na pivo ustupuje řada známých pivních značek, např. Kozel, Prazdroj, Plzeň i Gambrinus apod.

Plzeňský Prazdroj je také spolu s dalšími velkými pivními značkami členem tzv. Iniciativy pro zálohování. I když už do systému zálohování PET lahví zapojila řada evropských zemí, v případě Plzeňského Prazdroje jde spíše o úvahy týkající se zálohování plechovek.  V otázce zálohování ale firma nezůstává pozadu a přemýšlí, jak plechovky opakovaně využít. I proto, že je to ve prospěch našeho životního prostředí.

Zdroj informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/plzensky-prazdroj-pivo-pet-lahve.A220127_144804_ekonomika_rie

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.