Pivo zdarma jako odměna Američanům za očkování

Pivo

Nové obchodní partnerství Bílého domu se společností Anheuser-Busch, znamená, že pokud Spojené státy dosáhnou svého cíle a do 4. července se dostanou na 70 % dospělých očkovaných alespoň jednou dávkou vakcíny proti Covid-19, každý očkovaný starší 21 let má nárok na pivo zdarma. Pokud byste se právě probudili z hibernace a neznali kontext, pravděpodobně byste si tipnuli, že na „pivní strategii“ vsadila spíše česká vláda, co říkáte?

Jak přesvědčit skeptiky?

Tato kampaň americké vlády ve skutečnosti předznamenává nový přístup k očkování, který bude cílený na přesvědčení těch Američanů, kteří jsou k očkování stále skeptičtí. Je to významný posun od přístupu, který preferoval masová očkování ve sportovních halách. Současně je to ale také známka rostoucích obav ze zpomalení tempa očkování a obav, že miliony nechráněných Američanů mohou být na podzim ohroženy novými lokálními epidemiemi.

Pivo zdarma však není jediným benefitem, který mohou Američané po očkování čerpat. Bidenova administrativa nabízí slevy na dani těm podnikatelům, kteří umožní vzít si volno zaměstnancům s vedlejšími účinky očkování, stejně jako mohou rodiče jdoucí se očkovat bezplatné hlídání dětí. Podpořit očkovací kampaň vyrazila na turné také viceprezidentka Kamala Harrisová. Některé státy již navíc organizují „očkovací loterie“ o zajímavé částky.

02_vakcina2

Foto: Pixabay

„Tvrdá“ fáze vakcinační kampaně

Nejen ve Spojených státech se stává aktuální otázka jak dosáhnout pokračování vakcinace. Již zanedlouho – a pravděpodobně k tomu brzo dojde i u nás – převýší nabídka kdysi nesmírně vzácných vakcín poptávku. Pozitivní efekt očkování způsobí částečné zlepšení situace a řada váhajících lidí přestane spatřovat v očkování význam. Tím však bude zaděláno na potenciální podzimní problém. Mnoho odborníků proto varuje, že počáteční úspěch očkovacích kampaní je věc jedna, nyní se ale dostáváme do „tvrdší“ a zřejmě rozhodující fáze kampaně.

V USA stejně jako v České republice panují obavy především z nezájmu mladých lidí. Návrat pandemie by mohl kromě dalších problémů ohrozit i hospodářský růst, který je nyní na vzestupné trajektorii.

https://edition.cnn.com/2021/06/03/politics/free-beer-covid-vaccine-shots-joe-biden/index.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.