Pivo

Pivo: nejoblíbenější nápoj Čechů zaznamenává nárůst prodeje

Podmínky pro prodej piva byly v červnu roku 2020 i v roce 2021 stejné: došlo k otevření zahrádek i vnitřních prostor restaurací a hospod. Přesto je patrný nárůst prodeje čepovaného piva. V červnu roku 2021 se prodalo o téměř 20 % více čepovaného piva, než v předchozím roce stejného měsíce. Je tedy patrné, že Češi si svůj nápoj vždycky rádi dopřejí, a to navzdory koronavirové krizi. Pivo totiž není jenom nápojem, ale také způsobem, jak kontaktovat své přátele.

A jak to bylo s prodejem roku 2019?

Zajímavým faktem je také to, že prodeje některých výrobců piva, jsou letos dokonce vyšší, než tomu bylo v roce 2019! A červen 2019 byl mimořádně horkým měsícem, zatímco letošní červen byl přehlídkou různých počasí. Lidem už se zkrátka stýskalo po kontaktu s ostatními, takže je neodradilo ani náladové počasí. Zájem přitom neroste jen o pivo alkoholické, ale i nealkoholické a zejména ovocné varianty. A to až o polovinu více, než tomu bylo loni.

Pivo

Foto: Pixabay

Letní dovolené prodeji napomáhají

Letní dovolené jsou obdobím, kdy si lidé dopřávají více jídla v restauracích. A s tím se váže i více vypitého piva. Chybí ale tržby, které je možné získat v souvislosti se zahraničními turisty. Velice oblíbené jsou zejména venkovní zahrádky hospod a restaurací. Stále ještě ale platí některá omezení, která mohou některé od konzumace nápojů odradit.

Podpora hospod a restaurací

Koronavirový rok se bohužel na existenci některých hospod a restaurací podepsal. Proto vzniká spousta programů, které mají za úkol obnovit jejich činnost. To ale bude trvat nějakou dobu. Nejlépe to jde u podniků, které se nachází v blízkosti turistických atrakcí, nejhůře v podnicích, které se nachází uprostřed měst.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/plzensky-prazdroj-pivo-vycepy-restaurace.A210708_115354_ekonomika_rts

Foto: Pixabay

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *