Petříček musel odejít: Prostě se jen nelíbil

Tomáš Petříček

Komu? To si může každý z nás doplnit už jenom z dění kolem. Bohužel. Spousta situací se jeví jako přinejmenším nešťastné. My se na okolnosti odchodu ministra zahraničí podíváme poněkud podrobněji s tím, že se zaměříme právě na okolnosti, jež jsou přinejmenším podivné. Ano, premiér má samozřejmě právo šachovat se svým kabinetem dle jeho libosti, pohyby jsou to ale přinejmenším podezřelé.

Trojský kůň v ruském nebo čínském hávu?

Přesně tím se bohužel můžeme stát. Petříček zřejmě podal ruku ohni, nebo lépe řečeno do pekla. Dělat politiku se současnou vládní garniturou musí být více než náročné. Za poslední dobu se stala spousta událostí, které jsou nakupené na sobě a jedna začíná pomalu maskovat hrůzu té druhé.  

Nezávislost ČT

Tou začneme jen úvodem. Postupně se může zdát, že se i Česká televize začíná politizovat více než je zdrávo. Média jsou nejmocnější zbraní politiky. Ostatně komu patří třeba Mafra?

Velebený Sputnik V

Tak co? Jdete do Sputniku? I kdyby byl sebelepší, už jen skrze protěžování vakcíny hradem bych do něj nešel. A dokumentace k vakcíně z Ruska. O té si zřejmě můžeme také nechat jenom zdát. Čí hlas rezonoval v souvislosti s dovozem těchto vakcín? Právě Petříčkův.

Faltýnkův diář

Každý máme svůj deníček a možná si do něj vpisujeme svá tajemství, úspěchy a neúspěchy. Také pan Faltýnek to zvládl. Je si do něj dle jeho slov psal i nepravdivé informace. Asi spisovatel. A premiér? O ničem samozřejmě neví.

Rosatom to dostaví

Možná, tendr je pochopitelně na svém počátku, a ještě nebyla vybrána adekvátní firma. Tlaky z východu tady ale nepochybně jsou. Petříček byl opět proti. To panu prezidentovi zřejmě dvakrát nevoní.

Kam tedy budeme směřovat? Na východ? Zase? Ukážou nám něco nového volby, k nimž se všechno začíná upínat? Nevím, ale člověku se z toho všechno dělá smutno.

Tomáš Petříček: Náhledové foto Ministerstvo zahraničních věcí České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.