Konopí

Pěstování konopí doma: Dle premiéra špatný nápad

Konopí je poměrně hodně diskutovanou záležitostí, a to nejenom u nás. Legalizovat? Nelegalizovat? Co člověk, to v podstatě jiný názor. Aktuálně se debata opět rozvířila, a to díky Pirátům, kteří přišli s návrhem zákona, jenž by stanovil, že by si lidé mohli doma vypěstovat maximálně celkem 5 rostlin konopí. Jak se k situaci postavil premiér a jaké jsou další aspekty legálního či nelegálního pěstování konopí? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Pokušení pro děti

Premiér Andrej Babiš hovoří o tom, že při pěstování 5 rostlin doma by měly děti velké pokušení. Otázkou zůstává, jestli ho už nemají nyní, když často samy pěstují konopí někde jinde mimo zahradu. Samotné hnutí ANO zcela jednotné nebylo. Pod návrh se podepsalo celkem 40 poslanců, a to napříč kompletní spektrum všech stran. Je tedy patrné, že názory se prostě a jednoduše různí.

Konopí

A co konopí pro léčebné účely?

To by podle premiéra mělo být samozřejmě podpořeno. Spousta lidí si vyrábí nejrůznější masti a léčiva z konopí. Ta působí především proti roztroušené skleróze, případně jiným onemocněním. Je jasné, že lidé si rostliny budou doma pěstovat nelegálně. Ministr zdravotnictví Ada, Vojtěch by měl vypracovat novelu zákona, která by tuto problematiku přímo řešila.

Konopí je méně nebezpečné než alkohol

Přesně tento argument mají Piráti. Fakt, že marihuana stojí mimo zákon, je pro ně z pohledu drogové problematiky nesmyslný. Legálně ho dostat je velmi náročné, a to i v případě, že je zapotřebí pro léčebné účely. Jinak návrh zákona počítal s tím, že by mohl doma pěstitel mít celkem 1250 gramů sušených květů rostliny. Mimo svůj domov 30 gramů. Jak se celá stince vyvine, je otázkou budoucnosti. Zlegalizování konopí je v určitě podobě každopádně reálné. Možná lze tvrdit, že i nezbytné.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

5 komentářů

 1. Marie Nebesarova Odpovědět

  Ja si myslim ,ze 5 kytek je hodne. To uz je mnozstvi pro prodavani a vydelavani. 1ok. A jeste bych dostala,ze je dobra pro rodice a ne deti. 😉😊

  1. Dana Odpovědět

   Já si zase myslím, že pro nemocné je 5 kytek hodně málo (viz třeba postřehy zde: irozhlas.cz/zpravy-domov/konopi-je-lek-rika-otec-pestuje-ho-pro-svou-dceru_201204270910_imanour )…

 2. Ondra Odpovědět

  Co blbnete, pěstování konopí je legální, ať jde o 5, nebo 50 rostlin.
  Podle zákona může každý člověk pěstovat libovolné množství konopí, jen pokud pěstební plocha přesáhne 100m čtverečních, tak se ne něj vstahuje povinnost oznámit to na úřadě( nevím jistě jestli celním). do 100m vám každý může…
  Jen je dobré mít ověřený zdroj, v běžném květinářství se již několik let prodávají semena úplně volně

 3. Alois Odpovědět

  Konopí je léčivá bylina, kterou se lidé prokazatelně léčí již několik tisíc let a až v posledních desetiletích je její používání kriminalizováno. Máme méně svobody než měli naši předkové! Každý by měl mít možnost pěstovat si jakoukoliv léčivku pro vlastní potřebu a stát nesmí strkat svůj svinský rypák do našich zahrádek!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *