Pepco v Rakousku zkrachovalo. Dotkne se to toho českého?

obchod

Obchody řetězce Pepco se u nás těší velké oblibě a o zákazníky nemají nouzi. Levná móda, kterou známý řetězec Pepco prodává, ale neměla úspěch ve všech zemích světa. V Rakousku totiž neuspěla vůbec a téměř po dvou letech tam budou rušit více než 70 obchodů, přičemž o práci přijde několik set zaměstnanců.

Češi mohou být bez obav

Českého nebo polského trhu se tyto změny naštěstí nedotknou. Na rozdíl od Rakouska je u nás o obchody Pepco velký zájem. Polský řetězec Pepco je prozatím králem levné módy také ve své mateřině, tedy Polsku.

obchod

Foto: Pixabay

Pepco se zaměřuje na prodej levné módy, hraček či drobného vybavení domácnosti. Stejnou strategii volila firma i v Rakousku, avšak jiné podmínky vedly k rozdílným výsledkům. Zatímco ve většině zemí Evropy se obchodům daří, Rakousko na tom bylo hůře.

Rakouský krach

Na krachu rakouských obchodů řetězce Pepco se podílela nejspíš drahota. Pronájem komerčních prostor je v Rakousku totiž dnes natolik vysoký, že jej nebyly obchody ze svých vlastních zdrojů schopné uhradit. Navíc jim pravděpodobně chyběla možnost pružnějí zapojovat nové pracovníky, protože uchazečů o práci je u našich sousedů obecně nedostatek. V Rakousku Pepco provozuje celkem asi 70 prodejen, které budou nyní uzavřeny.

Obchody, které dnes nesou jméno Pepco spatřily světlo světa v roce 1999, dnešní název ale pochází z roku 2004, kdy do řetězce majetkově vstoupila jihoafrická společnost Pepkor. Do Česka Pepco expandovalo v roce 2013 a od té doby si na našem trhu vybudovalo silnou pozici. Kromě Polska, Česka či Slovenska působí Pepco celkem v 19 zemích včetně Itálie nebo Rumunska.

Zdroje informací: https://www.kupi.cz/magazin/clanek/24491-pepco-v-rakousku-konci?fbclid=IwAR2_2Kbgc8nf10j1G7q2q_Heq6GU5LIq9_jtTBY-kR3Sohky7l1DDEx_vjs#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfee

https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/pepco-rakousko-obchod-trh-evropa-trzby-zisk-vynosy-konec.A240222_151155_ekoakcie_jla

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.