Malý politický komentář. Premiér se neumí prodat, silní lídři opozice ano

Petr Fiala

Existují lidé, kteří by dokázali prodat i nos mezi očima. V politice bohužel tato věta platí několikanásobně. I když některé věci neuděláte vyloženě špatně, naopak se vám povedou, musíte je dokázat prodat. To vládním politikům bezesporu chybí, a proto je situace tam, kde je. Hlavní slovo má většinou opozice, která se vyznačuje silnými lídry s často prázdnými proslovy. Na ty ale mnozí voliči bohužel slyší.

Extrémní strašení opozice

Slyšeli jsme prakticky všechno. Nemělo být na topení, měli jsme umrznout. Následně se spustila kampaň proti řidičům, kdy se měly ceny pohonných hmot vyhoupnou to astronomických výšin. Někteří politici v čele s Karlem Havlíčkem byli pro zafixování cen pohonných hmot, což se později ukázalo jako velký nesmysl. Když přišly prezidentské volby, vyhrožovalo se tím, že naše děti zatáhne Petr Pavel do války na Ukrajině a tak dále. V podstatě skoro nic se nesplnilo. To je jen dobře, ale současný premiér i jakýkoli malý úspěch nedokáže prodat.

Neomylní vůdci opozice

Stačí se podívat na sebevědomé projevy Andreje Babiše nebo Tomia Okamury. Tito neochvějní lídři prostě mají u svých voličům první místo v řadě na sluníčko. Babiš je velmi silný lídr a Okamura také. Navíc ty kolem sebe často takoví politici pouze nechají jen držet tašky. Sám Andrej Babiš si ani nevzpomněl na Jméno pana Juchelky a pravděpodobně ani nemá přehled, kdo všechno mu drží tašku.

Voliči koalice to budou mít složité

Možná až neřešitelné. Jejich strany je většinou zklamaly a nové strany nevznikající a nejspíše nevzniknou. Opozici volit určitě nechtějí. Jak se budou chovat? Premiér Fiala zřejmě silnějším premiérem nebude. Mnozí už i ho opovažují za zlo. Stejně tak i strany Pětikoalice opředené různými kauzami a korýtky. Občané, pro které nejsou bohové opoziční bossové, to prostě budou mít složité.  

Zdroje info: Autor, https://www.denik.cz/prezidentske-volby/ales-juchelka-andrej-babis-juchelka-hnuti-ano-ostrava.html, https://vlastikfurst.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=813923,https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-madarsky-experiment-selhal-benzin-podrazil-o-10-korun-za-par-sekund-220867

 Premiér Petr Fiala: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.