SONY DSC

Penzijní fond Komerční banky

Komerční banka se řadí mezi stabilní a vysoce kvalitní finanční ústavy, které dokážou nabídnout spousty zajímavých produktů. Zajímavé je zejména důchodové spoření, které nabízí Penzijní fond Komerční banky. Účastnické spoření v rámci fondů je umožněno každému člověku bez ohledu na státní příslušnost anebo národnost. Pokud je vám od 18 do 35 let a máte trvalé zdravotní pojištění v České republice, pak není co řešit a můžete si penzijní připojištění uzavřít.

Charakteristika penzijního spoření

Začít bychom mohli doplňkovým penzijním spořením, které se týká 3. pilíře a jde o spoření v účastnických fondech, které dokážou zhodnotit prostředky, jež vložíte na spořicí účet. Zaměstnanci i zaměstnavatelé mohou využívat celé řady výhod, jež toto spoření nabízí. Jedná se především o daňové úlevy. V rámci druhého pilíře jsou zhodnocovány prostředky z takzvaného průběžného systému, a to ve výši 3%. Jde o out-put. Podmínkou je ovšem pravidelná realizace vašeho příspěvku ve výši 2% z celkové hrubé mzdy.

Hlavní výhody doplňkového penzijního spoření

Podívejte se přehledně, jaké jsou hlavní plusy doplňkového penzijního spoření. Uvádíme je v bodech.

–          státní příspěvek a markantní daňové úlevy

–          zdarma karta Sphere, z níž lze čerpat zajímavé slevy

–          při výplatě nedochází ke zdanění zaměstnavatelových příspěvků

–          bonus pro nové klienty ve výši 1% z platby kartou

–          efektivní náhrada penzijního připojištění

Další výhody spoření u Komerční banky

Komerční banka přináší i mnohé ostatní výhody. V první řadě přináší zázemí jedné z největších finančních institucí v České republice. Ostatně spravuje majetek v celkové výši přesahující 36 mld. Kč více než 560 tisícům obyvatel. Strategický plán spoření si budete moci měnit kdykoli v průběhu roku. Záleží jen na vás samotných, jak se budete rozhodovat.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *