Kvalitní hypoteční poradce je k nezaplacení

Hypotéka

Zvolit tu správnou hypotéku dnes není vůbec jednoduché. Když se ostatně podíváme na množství hypotečních produktů, které jsou na trhu, zjistíme, že jich není málo. Každá hypotéka je přitom odlišná a dokáže nabídnout úplně jiné podmínky. I proto není od věci spolehnout se na hypotečního poradce, který by měl umět rychle a efektivně některou z hypoték doporučit a pomoct tak s jejím výběrem. Podle čeho byste tedy hypotečního poradce měli volit?

Vzdělání v oboru

Velmi důležité je především vzdělání daného člověka v tomto oboru. Pokud není dostatečně fundovaný, pak se můžete spolehnout na to, že vám může i z vlastní nevědomosti doporučit některý z produktů, který je výhodný pouze pro něj anebo je dokonce nevýhodný pro obě strany. Vzdělání si neověříte pouze tím, že má před jménem vysokoškolský titul, ale i tím, že se jej na něj jednoduše zeptáte. Ideální jsou především lidé, kteří vystudovali některou z ekonomických fakult. Vzdělání samotné ale nesmí být pouze jediným ukazatelem.

Nestranný hypoteční poradce s historií

Hypoteční poradci, kteří jsou úspěšní, za sebou mají už poměrně dlouhou kariéru. I na základě ní byste si mohli pohodlně zjistit reference na toho či onoho finančního poradce. Díky nim se budete moci pohodlně zjistit, jestli se jedná o skutečně důvěryhodnou osobu, anebo nikoliv. Hypoteční poradce musí být v nespolední řadě také nestranný. Pokud vystupuje pouze za jednu jedinou společnost, něco není v pořádku.

Silný partner za zády

Drtivá většina hypotečních poradců funguje v rámci některé společnosti. Nejznámější jsou třeba Fincentrum, Partners apod. Rozhodně je dobré si ho i přesto pořádně prověřit. Zmiňované finanční instituce nemusí být nutně zárukou vysoké kvality.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.