Svatební dar

Peníze jako svatební dar: Jaké možnosti se nabízejí

Svatební dary jsou v současné době hodně rozmanité a vybrat nějaký zajímavý je velmi náročné. Často pak svatebčané jednotlivé věci vyhazují jako nepotřebné, což si pochopitelně nepřejete. Ideální volbou jsou tedy peníze jako svatební dar.  My se proto podíváme, kolik peněz se obyčejně nevěstě a ženichovi dává a jakou formu se vyplatí zvolit. V každém případě si tak třeba uděláte alespoň trochu jasno v tom, jak to s finančními prostředky na svatbě vlastně je a jakým způsobem byste měli postupovat.

Obálková klasika

Mezi ne příliš originální svatební dary se řadí peníze dané do obálky. Jedná se prakticky o tradiční součást svatebního přání. Ženich s nevěstou si pouze otevřou samotnou obálku a vytáhnou z jejích útrob bankovky. Jedná se o zcela diskrétní záležitost. Nikdo nemusí vědět, kolik oba hlavní aktéři svatby vlastně obdrželi. Obálky navíc mohou být designově velmi povedené, takže se budou svatebčanům líbit.

Extravagantní provedení

Jestliže si ženich s nevěstou spíše libují ve výstřednostech, vyplatí se vsadit například na svatební dary z bankovek. Ty mohou vypadat různorodě. Bankovky lze poskládat do zajímavých tvarů. Pravda je ale taková, že ne vždy je ideální nechávat bankovky přímo na očích veřejnosti. Pohled na peníze je pro mnohé lidi velmi lákavý a mnohdy vy si rádi bankovky vzali sami pro sebe. Skryté peníze jsou pro svatebčany mnohem vhodnější.

Kolik peněz darovat?

Celková výše finančního obnosu, který bude představovat dar pro ženicha s nevěstou, je ryze individuální. Každý dává zkrátka jinou finanční částku. Standardně se jedná o sumu pohybující se okolo 1000 korun. Jestliže je hlavním aktérem svatby někdo z rodiny anebo velmi blízký přítel, logicky se může jednat o vyšší finanční sumu. To samé platí i pro osobu svědka.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *