Pekarová Adamová se chlubí stavbou nové taiwanské továrny na čipy v Drážďanech, která mohla být třeba u nás

Markéta Pekarová Adamová

Předsedkyně Poslanecké sněmovny České republiky Markéta Pekarová Adamová je bezesporu známá svými výjezdy do zahraničí, konkrétně na Taiwan. Aby ne, fotografií, kde se jí dostalo mnohých poct, je na sociálních sítích i v různých článcích na internetu více než dost. Škoda, že mi stále není jasné, zač byla vlastně tato politička oceněna. Nyní se v nejnovějším tweetu na sociální síti X chlubí Pekarová Adamová tím, že továrna tchajwanského výrobce čipů bude postavena v Drážďanech.

Rekordní pobídka německé vlády. Co ta česká?

Sama Pekarová Adamová uvádí, že se ze strany Německa jednalo o rekordní pobídku ve výši 5 miliard euro. Kde jsme byli my, když přišla tato pobídka? Nemohla Česká republika také nějak zasáhnout? Kde se vlastně odráží ony cesty paní předsedkyně na Taiwan i do dalších zemí? Těžko říct, já osobně nějaké ovoce, které by se dalo sklízet, nevidím.   

Dohání, co minulé vlády zanedbaly

Ve svém příspěvku Pekarová Adamová opět neopomněla připomenout to, že oni dodání práci, již zanedbala minulá vláda. Proč musela zase tato zbytečná invektiva přijít? Vždyť je to neustálé stěžování si na něco, co už bylo. Samotná vláda z hlediska zahraničních investic zrovna dvakrát úspěšná není. Vždyť třeba cesta do Afriky se zrovna v dobrém vzpomínat asi nebude. Stačí ona slavná návštěva, či spíše nenávštěva Nigérie.

Koncepční práce podle Pekarová Adamové

Předsedkyně Poslanecké sněmovny se mimo jiné vyjádřila i v tom smyslu, že její návštěva Taiwanu byla důležitým krokem, nicméně sama o sobě nestačí. Pokračuje tedy v koncepční práci a snaží se, aby bylo do využito co nejvíce stipendií a absolventů studijních programů zaměřených na polovodiče na tchajwanských univerzitách. Společně s prezidentem Českého národního polovodičového klastru a zástupci ministerstev jednali v Saské zemské kanceláři. Snad tedy oni studenti a poté odborníci neutečou do zahraničí. U nás to vypadá, že příliš mnoho fabrik přibývat nebude. Zatím jsme se dočkali jen drahé energie a spíše zavírání továren a rušení investic.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.denik.cz/ze_sveta/pekarova-adamova-projev-tchajwan.html,https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/nigerie-fiala-zrusena-navsteva-podpora-izraele_2311062148_epo 

Markéta Pekarová Adamová: Náhledové foto Markéta Pekarová Adamová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.