Pařížská ulice v Praze se stále drží mezi nejdražšími ulicemi světa

luxus

Pařížská ulice se stále drží v žebříčku těch nejdražších ulic, a to i po covidové době, která už je nějaký ten pátek za námi. Tehdy zde chyběli především turisté bažící po luxusu, kteří byli ochotni utrácet nemalé peníze. Prosperitu této ulice ale nezničila ani covidová krize.

Jede se dál

Pařížská jede prostě dál, a to i přesto, že zde nájem obchodní plochy stojí pět a půl tisíce za jeden metr čtvereční. Pařížská ulice se tak staví na pozici devatenáctého místa v žebříčku nejdražších ulic světa, v rámci Evropy je Pařížská ulice dokonce na jedenáctém místě.

hodinky

Foto: Pixabay

Co si koupíte v Pařížské?

Najdete zde značky jako jsou například Cartier, Gucci, Tiffany, Dior, Halada a další. S nadsázkou lze ale říct, že zde nenajdete hodinky, které by byly levnější než malý rodinný dům. Pařížská ulice nabízí skutečný luxus v podobě jen těch nejvybranějších značkových kousků.

Takovou dámskou kabelku zde najdete za 23 tisíc korun a více. Pařížská ulice se proto stává pro luxusní zboží terčem častých krádeží masivních gangů, které nevykrádají jen luxusní obchody, ale také luxusní auta, které před těmito obchody často postávají.

V Praze tak najdete i malý kousek Paříže. Zářivá, noblesní, elegantní, ale drahá. Jednu z nejdražších ulic v Praze před šedesáti lety ji pražští úředníci pojmenovali Pařížská a dodnes je jednou z nejnavštěvovanějších v hlavním městě.

Zdroje informací: https://www.irozhlas.cz/ekonomika/parizska-ulice-najem-ceny-19-nejdrazsi-prvni-stredni-evropa_2311241913_hof

https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/praha-zebricek-ulic-luxusni-najem-parizska-ceny.html

Náhledové foto: Pixabay

 

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.