Napadl sníh a Vít Rakušan dojemně řeší budoucnost planety  

Vít Rakušan

Zelená budoucnost. Krásná myšlenka, kdy se zachrání naše planeta. Ostatně Green Deal už nám postupně začíná ovlivňovat naše životy, a to docela hodně. Likvidace jádra a omezování topení uhlím a dřevem jsou jasným dokladem toho, jakým směrem se Evropa ubírá. Zapomenout přitom nemůžeme ani na elektromobilitu, jež se nám začíná rozmáhat více než dost. Nyní se pod tíhou napadnuvšího sněhu na sociálních sítích vyjádřil i ministry vnitra Vít Rakušan v tom smyslu, že bychom neměli být z hlediska změn klimatu bohorovní.

Sníh nadělal spousty radosti

Jasně, každý se jako dítě těšil na to, že napadne. Sněhových radovánek je spousta a zapomenout nelze ani na romantiku spojenou právě s takovouto krásnou zimou. Vít Rakušan ale nezapomněl ani na to, že sníh nepotěšil řidiče a silničáře. Na toto mimo jiné reagovala poslankyně Jana Mračková Vildumetzová. Ministr by měl prý raději silničářů poděkovat za jejich práci. Sám Rakušan reagoval tak, že je jeho osobou paní poslankyně zřejmě posedlá. No, každý si může obrázek udělat sám.

Dětinská radost popíračů změn klimatu

Podle Rakušana měli radost právě lidé, kteří ve změny klimatu nevěří. Když sněží, tak se podle nich zřejmě klima nijak nemění. Pokud jde o budoucnost planety, měli bychom dohlédnout dál než na špičku svého nosu. Pan ministr se stará o ekologii a snaží se nepochybně nabádat k tomu, abychom šetřili přírodu a snažili se o změnu.

Je třeba něco dělat, ale Green Deal není zrovna optimálním řešením

V současné době se bohužel i ochrana životního prostředí stává byznysem. Evropa se s Green Dealem v podstatě střílí do nohy a rozhodně nelze počítat s tím, že se zelená energie jen tak utáhne všechno. Jádro bude rozhodně chybět a zbavit se třeba takových aut se spalovacími motory bude neskutečně náročné. Vždyť i výroba baterií není zrovna dvakrát ekologická. Navíc nás už začíná v tomto ohledu decimovat Čína, jejíž auta jsou mnohem levnější než ta vyrobená v Evropě. Možná by pan ministr místo rozjímání mohl řešit spíše tato témata. Jsou nepochybně závažnější než rozhánění myšlenek pochybovačů o změně klimatu.

Zdroje info: Autor, Sociální síť X

Ministr vnitra Vít Rakušan: Náhledové foto Vít Rakušan/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.