Papalášské manýry ministra školství Beka. Premiér ho nejspíše jen napomene

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek

Záchranářskou uličkou by měli jezdit záchranáři. Jezdit s majáčkem by se mělo také jen v krajních velmi důležitých situacích. Tyto skutečnosti by si měl bezesporu uvědomit ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek. Ten využívá podle informací IDnes.cz majáčku při cestách domů na Moravu. Navíc dostává jako přespolní politik 57 000 korun za měsíc, aby mohl být i se svou rodinou od pondělí do pátku v metropoli. Nejspíše tomu tak ale není. Smutné, papalášské manýry se u nás zrovna dvakrát nenosí. Když už ano, veřejnost je nese nelibě, čemuž se nelze divit.

Chování pána, který vládne

Jenže on není žádný pán, který by někomu vládl. Školství se ubírá mílovými kroky k totálnímu úpadku. Vymýšlí se spousta metod a úlev pro žáky. Maturity na odborných školách mají být formou projektu, což ale asi na druhou stranu nemusí být úplně destruktivní. Moc mají v rukou rodiče a učitelé nedostanou ani náhodou oněch 130 % průměrné mzdy. Sotva se zaplatí kuchařky, uklízečky a nepedagogičtí pracovníci. Se vší úctou, moc toho současný ministr školství zřejmě nedokázal. Sebevědomí mu ale pravděpodobně nechybí. Jezdit s majáčkem a záchranářskou uličkou je frajeřina. Vyrážet domů po pouhých třech dnech práce je také velmi odvážné. Chtěl bych se mýlit…

Opravdu jsou neodvolatelní?

Asi ano, vždyť i výše náhrad na byt ministra nebyla zrovna dvakrát podrobně vysvětlena. Možná jsem jen vysvětlení nenašel. Premiér si asi moc dupnout nemůže. Prostě nejspíše jen zase svému ministrovi vyčiní a řekne, že se jednalo o výjimečné profesní selhání. Těch je ale na můj vkus více než dostatek.

Kauz je více, ale tak nějak se neřeší

Zmínit se můžeme jen o Dozimetru. Tak nějak se po prošetření slehla zem. Zvláštní. Co takový Pavel Blažek, který byl v restauraci s nechvalně známou osobou, tedy bývalým poradce. Miloše Zemana Martinem Nejedlým. Potřeboval se přece jen ukrýt před deštěm. Nyní v Otázkách Václava Moravce hovořil o tom, že sestavování rozpočtu se vůbec nepočítá s pravidelností některých nepravidelných mandatorních výdajů státu. Prostě se do rozpočtu nezahrnou a pak se řeší, co se škrtne. Paráda.

Příští volby budou jiné

Už to nejspíše nebude vše proti Babišovi. Jistý velkouzenář má velkou šanci i proto, že současná vláda jedná tristně, netransparentně a mnohdy povýšenecky. Poslední zmíněná kauza ministra Beka budiž jasným dokladem tohoto tvrzení.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mikulas-bek-ministr-politik-skolstvi-jizda.A240618_194251_domaci_stud?zdroj=otvirak, https://zpravy.aktualne.cz/domaci/blazek-stravil-pet-hodin-v-restauraci-s-nejedlym-setkani-ozn/r~c70fa8703cf211ee82b7ac1f6b220ee8/,https://blog.idnes.cz/vracovsky/papalasske-zpusoby-ministra-beka-na-to-jsme-u-nas-citlivi.Bg24060526

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek: Náhledové foto Úřad vády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.