IKEA hledá zaměstnance. Nikoliv do obchodu, ale do virtuálního prostředí

IKEA

O práci, při které hrajete počítačové hry sní nejeden člověk. Kromě profesionálních e-sportovců, herních novinářů nebo youtuberů se to ale mnoha lidem nepoštěstí. Hráče teď ale hledá i IKEA.

IKEA a Roblox

Jak to s firmou IKEA a pracovní pozicí na herní platformě vlastně je? Švédský prodejce a výrobce nábytku otevírá virtuální obchod na platformě Roblox. V něm si budete moci procházet obchodní dům, dát si virtuální masové kuličky, především ale nakupovat skutečný nábytek, který si posléze necháte poslat.

e-shop

Foto: Pixabay

I virtuální obchod však potřebuje prodavače, a právě ty nyní IKEA hledá. Zákazníci je sice uvidí jenom ve formě postaviček složených z pixelů, ale komunikovat s nimi budou vlastně poměrně standardně. Tomu odpovídá i fakt, že IKEA nabízí svým budoucím pixelovatým zaměstnancům prakticky stejnou mzdu jako těm, kteří pracují v obchodních domech.

Pro koho je nabídka určena?

Zájemci z České republiky mají ale zatím smůlu, v Robloxu pro IKEA zatím pracovat nemohou. Mluvíme zde totiž o obchodních domech ve Velké Británii, resp. určených pro britské návštěvníky. Právě v Británii nebo v Irsku IKEA nové zaměstnance shání.

A jakou konkrétní mzdu dostanou? Za hodinu to bude přes 13 liber, v přepočtu tedy necelé 4 stovky. Za zmínku stojí i to, že IKEA není první firmou, která si na Robloxu otevřela svůj první obchod. Funguje tam například velký americký supermarket Walmart.

Zdroje informací: https://edition.cnn.com/2024/06/07/tech/ikea-job-roblox-intl-scli-gbr/index.html

https://www.idnes.cz/hry/novinky/ikea-roblox-hry.A240605_092351_bw-novinky_srp

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.