Osud dědictví Freddie Mercuryho – jak jej rozdělil

Freddie Mercury

Na začátku září tomu bylo 75 let od doby, kdy se narodila jedna z největších legend moderní hudby a showbyznysu. Řeč je o Freddie Mercurym. Dnes se podíváme na to, jaký osud měl jeho majetek po jeho smrti. Jak o své pozůstalosti Freddie Mercury rozhodl?

Před smrtí sepsal Mercury závěť

Freddie Mercury, v době, kdy již vážně bojoval s onemocněním AIDS, sepsal poslední pořízení – závěť. V něm jasně rozhodl, kdo bude mít po jeho smrti nárok na části jeho pozůstalosti. Měl o tom jasnou představu, kterou takto realizoval. Třem lidem v jeho okolí, kteří se o něj až do jeho smrti starali (tedy osobnímu asistentovi, přítelovi a bývalé přítelkyni Mary Austin), odkázal částku 500 000 liber. Jeho bývalá přítelkyně, která byla pro Mercuryho až do jeho smrti jednou z nejbližších osob, získala také jeho dům včetně zařízení a věcí v něm, apartmán v New Yorku a Švýcarsku a půlku jeho jmění k tomu. Druhá půlka pak náležela jeho matce a otci spolu se sestrou.

Peníze z Mercuryho desek

Mercury však „vydělává“ peníze i po své smrti. Náleží mu totiž výdělky, které pramení z jeho hudební tvorby, zejména z písní a desek. Lépe řečeno nyní náleží jeho právním nástupcům. V praxi tedy tyto výdělku náleží z poloviny Mary Austin a z poloviny pak sestře Freddie Mercuryho. Původně chodila polovina jeho celé rodině, to znamená rodičům a sestře, nyní však již rodiče nežijí.

Konec zpěvákova života: Smíření i bolesti

Když Freddie Mercury umíral, prý byl dle slov jeho osobního asistenta smířený s blízkostí smrti. Vzhledem k tomu, že v samém závěru svého života již zažíval jen bolest, byla pro něj vidina smrti vysvobozením. Poslední rok se již jeden z nejznámějších zpěváků izoloval od společnosti. Na návštěvu nemohli ani jeho kamarádi, jen ti nejbližší. Nechtěl se totiž před kamarády ukazovat v tak špatném stavu. Dva dny před jeho smrtí se zpěvák rozhodl vydat tiskovou zprávu, ve které poprvé oficiálně veřejnosti sdělil, že trpí nevyléčitelnou nemocí AIDS. Zemřel 24. listopadu roku 1991.

Zdroj: https://zeny.iprima.cz/celebrity/freddie-mercury-frontman-skupina-queen-odkaz-jmeni-dedictvi?fbclid=IwAR3D3YJGUGMVthDG2_YaHN-Uu0XUT_gC0uq8PUXog3qTMJwJOwEtIRH9w4E

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.