Operativní leasing

Operativní leasing se vyplatí

Nákup automobilu je vždy zásadním rozhodnutím. Není se čemu divit, jelikož nové auto kupujeme jednou za několik let a stojí nemalou finanční částku. Většina z nás nemá našetřeno tolik peněz, a tak se snažíme najít optimální financování. V současné době rozhodně neplatí, že by nejvýhodnější alternativou byla klasická půjčka. Velmi oblíbený je operativní leasing, který se dříve prosazoval pouze u firem. Dnes jej hojně využívají i soukromé osoby. Zájem u nich vzrostl až o 40 %. V čem spočívají jeho výhody a u jaké společnosti jej realizovat?

Nižší splátky

Na nový vůz se šetří hodně složitě. Splátky hypotéky, běžné účty a další záležitosti často brání v tom, abychom efektivně naspořili vysokou sumu k pořízení auta. Operativní leasing funguje z pohledu splácení podobně, jako je tomu u půjčky. Měsíčně také skládáte určitou finanční sumu. Ta je ovšem nižší než u spotřebitelského úvěru. Navíc můžete klidně získat i vůz řadící se do vyšší třídy.

Svůj vozový park můžete pravidelně obměňovat

Za velkou výhodu operativního leasingu je také považována možnost pravidelné obměny vlastního vozového parku. Smlouvu uzavřete třeba na 2 nebo 3 roky a po jejím vypršení si lze auto za zůstatkovou cenu odkoupit, anebo uzavřít zbrusu novou smlouvu vztahující se k novému autu. Co se týká samotných značek, vybrat si budete moci klidně i ty nejznámější včetně luxusních vozů.

Zvolte si spolehlivého partnera

Velmi důležité je zvolit si uznávaného partnera. Naším tipem je operativní leasing od HertzLease. Tato mezinárodní leasingová společnost nabízí spoustu zajímavých vozů a bezkonkurenční podmínky. Dokonce poskytuje i náhradní vozidlo pro případy, kdy vaše auto náhle vypoví služby. Postará se i o servis a nakoupení dálniční známky. Podnikatelé mohou samozřejmě využít leasingové splátky na nákladové položky a odečítat si ji z daňového základu.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *