Online půjčky vs. návštěva pobočky – co je pro vás lepší?

penize

Leckdy se zkrátka a dobře půjčení peněz nevyhneme. Pokud je ovšem nutné opravdu vytáhnout finanční trn z paty, pak zpravidla nemáme čas čekat na dlouhé průtahy v bankovních institucích. Ale jak nenaletět on-line podvodníkům?

K vyřízení rychlé půjčkyrychlé půjčky přes internet se stále ještě váže řada mýtů. Ovšem navzdory všeobecnému přesvědčení se na internetu nepohybují pouze predátoři – naopak. Díky nedávným regulacím ze strany ČNB a dalších institucí se tyto vody značně pročistily. Obezřetnost se však stále vyplatí.

Peníze na účtu do několika minut

Mezi hlavní výhody online půjčkyonline půjčky patří její rychlost. Leckdy tak máte peníze na účtu ještě dřív, než byste se za normálních okolností oblékli a vypravili do své banky. Vše je možné vyřídit on-line, a to v kteroukoli denní a noční dobu. Jen si předem prověřte, jaké podmínky pro okamžitý on-line převod peněz si konkrétní společnosti vymiňují.

Zatímco některé si vymiňují přítomnost účtu v konkrétních bankách (jinak nemohou půjčené peníze ještě téhož dne doručit), jiné v tomto ohledu mezi zákazníky nijak nerozlišují. Půjčku tak rychle využijete například na jiný úvěrúvěr, u kterého hrozí např. penále z prodlení apod.

Vyplatí se porovnávat

Pokud se rozhodnete služby těchto půjček využít, nebojte se je porovnat mezi sebou – vyplatí se to, protože nejnižší úrok nemusí být vždy výhodou. Pozor si musíte dávat i na nejrůznější poplatky. Pokud si nepohlídáte například ten za uzavření smlouvy nebo měsíční výpis, může se vám na první pohled nevinně vypadají půjčkapůjčka pořádně prodražit.

Myslete také na zásady zdravého půjčování – jinými slovy, využívejte tohoto pomocníka jen ve chvíli, kdy je to absolutně nezbytné. Jedině tak se vyhnete pádu do dluhové pasti. Řada nebankovních poskytovatelů půjček totiž po svých klientech v případě prodlení žádá doslova drakonické pokuty. I tento fakt si proto vždy nezapomeňte pečlivě ověřit.

Zdroje info: iDnes.cz, pujcka.co

Náhledové foto: Pixabay

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.