Odhodlaná Dostálová to nejspíše EU ukáže: Zákaz plynových kotlů nedovolí

Klára Dostálová

Je až neuvěřitelné, jak jsou někteří politici nejen před volbami neskutečně sebejistí. Typickým příkladem je Klára Dostálová. Bývalá ministryně pro místní rozvoj Babišovy vlády a současná poslankyně je nejspíše skutečně odhodlaná s Evropskou unií pohnout tak, aby nám nakonec úředníci zobali z ruky. Tento vývoj by ale nepředpokládal ani ten největší optimista. Hodně zajímavé je její postoj k potenciálnímu zákazu plynových kotlů. Prostě to nedovolí.

Hrdinka půjde proti všem

Jak to vlastně chce Klára Dostálová dokázat. Stoupne si za pultík v Evropském parlamentu a brilantní angličtinou všechny ihned přesvědčí, že plynové kotle prostě a jednoduše musí zůstat, jelikož jsou naše obce plynofikovány? Dostálová mimochodem hovoří ve videu o tom, že jsme plynofikovali obce. Otázkou je kdo, jestli její strana, což není pravda, nebo my všichni.

I kdyby se omezení prosadilo, současné kotle budou zastaralé

Tuto skutečnost je třeba také brát v potaz. I kdyby se nakonec omezilo topení v plynových kotlech už v roce 2040, což není samozřejmě příliš reálné, tak už budou i současné nové kotle zastaralé. Budou prostě po smrti a bude nezbytné vyměnit je za nové. Ty pochopitelně budou odpovídat patřičným nejspíše velmi přísným normám. Toto myšlení je tedy zcela zcestné a tak nějak zbytečné.

Uživatelé sociálních sítí mají jasno

Ironicky se někteří ptají, zdali paní Dostálová ví, jak se řekne anglicky plynový kotel. O videu hovoří také jako o maximálním úpadku politické kultury. Patrné je pro některé také strašení lidí. Tak jako tak se v dohledné době žádný plošný zákaz nechystá. Proč o tom tedy mluvit? Protože volby.

Zdroje info: Autor, sociální síť X

Klára Dostálová: Náhledové foto Klára Dostálová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.