Odhlučnění a akustika kanceláře pro lepší práci a výkon

Akustická pěna

Stále častěji jsou ve firmách k vidění kanceláře typu open-space. V podstatě jde o to, že v rámci jedné místnosti má každý zaměstnanec svůj stůl (nebo vymezený prostor), kde pracuje. To šetří místo a zároveň nabízí prostor, kde se mohou zaměstnanci setkávat a pracovat v kolektivu. Díky tomu mohou zaměstnanci lépe spolupracovat a současně to má dobrý vliv na jejich psychiku, protože jsou v kolektivu a ne osamoceni. Bohužel open-space mají jednu obrovskou nevýhodou, a tou je právě akustika.

Akustická pěna

K řešení problémů se zvukem, který není příliš kvalitní. Někomu může připadat, že se zvuk rozléhá, je špatně rozumět a celkově je zvuk nepříjemný. Jednoduchou instalací akustické pěny je možné tyto nepříjemnosti odstranit jednou pro vždy. Akustické pěny nejsou příliš hutné, propouští vzduch a mají otevřenou struktury. Tyto vlastnosti zajišťují lepší zvuk v místnostech, a to nejenom těch, kde je výborná akustika velmi důležitá (kluby, sály, nahrávací studia, hudební školy).

Akustická pěnaFoto: akusticka-pena.cz

Akustická pěna neodhlučňuje

Pokud je vaším cílem odhlučnit kancelář od zvuků přicházejících zvenčí nebo z jiné kanceláře, pak není akustická pěna vhodným materiálem. Pro odhlučnění kanceláře se totiž používají lisované odhlučňovací desky, které mají vysokou gramáž. Ta zajišťuje, že zvuk neprostoupí místností, takže místnost izolujete od běžných zvuků, jako je hovor za dveřmi, cinkání zvenčí (vhodné pro kanceláře ve městě, kudy projíždí městská hromadná doprava) apod. Zcela se hluku nezbavíte, s tím bohužel nemůžete počítat.

Odhlučnění a lepší akustika

A co když je vaším cílem oboje? V tom případě můžete zkombinovat obě možnosti. V první řadě investujete do odhlučňovacích desek, které necháte nainstalovat. Poté necháte do místnosti namontovat taktéž akustickou pěnu, která se postará o příjemnější zvuky v místnosti, bez nepříjemných dozvuků.

Akustická pěnaFoto: akusticka-pena.cz

Odhlučnění dveří

Pokud jste investovali do odhlučňovacích desek a stále vás v kanceláři ruší hluk nesoucí se zvenčí, pak mohou být slabým místem také dveře. I ty můžete vhodným způsobem odhlučnit. Není to nic složitého. Stačí, když odhlučňovací desky nařežete tak, aby jejich velikost odpovídala rozměrům dveří (pozor na otvor pro kliku a zámek) a nalepíme je přímo na dveře. Následně je třeba je obalit do koženky nebo jiného potahu (sololit), který se bude hodit k interiéru kanceláře.

Velmi snadná montáž

Velkou výhodou je to, že montáž akustické pěny nebo odhlučňovacích desek je velice jednoduchá, takže ji zvládne každý údržbář. Nemusíte tedy shánět speciální společnost, která desky nainstaluje. Vzhledem k velikosti desek ale bude potřeba více, než jedné osoby pro jejich instalaci. Desky se dají nalepit rovnou na stávající zdi, nebo můžete použít speciální konstrukce, kam se desky upevňují s pomocí šroubů. Druhá možnost nabízí ještě kvalitnější odhlučnění, protože mezi stěnou a deskami je vrstva vzduchu, která vytváří další zvukově izolační vrstvu.

Řezání akustických desek

Samotné desky z akustické pěny je možné velice snadno nařezat, a to třeba jen zalamovacím nožem. Práce s nimi je čistá a bez zbytečného prášení. Nečistoty, které po nich zbudou, jsou naprosto minimální. Například s nepořádkem, který by vám zbyl po řezání polystyrenu, se to naprosto nedá srovnávat. I když je polystyren čistý, rozhodně po něm zůstává spousta kuliček, které elektrizují a napadají kamkoliv.

Lepení akustických desek

Akustické desky se montují nejčastěji nalepením. Nemusíte je instalovat pouze na obvodové stěny, vhodné jsou také na stropy a dokonce i při izolaci podlah. Některé desky mají dokonce speciální tvary, které vypadají velmi esteticky (například barevná kolečka nebo osmiúhelníky), takže odpadá nutnost je nějak jinak překrývat.

Zdroj info: akusticka-pena.cz

Náhledové foto: akusticka-pena.cz

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.