První půjčka zdarma

Oddlužení: Čeho se vyvarovat

Pokud plánujete řešit své dluhy takzvaným oddlužením, které mimo jiné letos zaznamenalo velké změny, určitě se seznamte s věcmi, kde můžete udělat chyby. Dnes totiž přinášíme rady, jakých chyb a postupů se při oddlužení vyvarovat. Pojďme tedy na to!

Chyby v žádosti

Žádost vy jako dlužník nesepisujete. To mohou jen vybrané osoby z řad advokátů, insolvenčních správců, notářů, exekutorů, či jiných ministerstvem povolených subjektů. Klíčové je si tedy vybrat takového partnera, který nesepíše žádost špatně. Rozhodující budou zkušenosti. Nebojte se tedy vybírat nejenom mezi právnickými profesemi, ale třeba i mezi neziskovými organizacemi. Na internetu může inzerovat nepřeberné množství společností, které budou tvrdit, jak dobré mají v oddlužení výsledky. Nemusí jít však ani o právníky. Jen takové služby zprostředkovávají. Je dobré tedy sbírat o určitých možných partnerech informace o historii, zkušenostech a stylu práce.

„Odklonění“ majetku

Možná je přirozené, že to někoho napadne. Máte velký majetek, který je však zatížen takovým dluhem, že nejlepší možné řešení je oddlužení. V takovém případě však o majetek nebo části majetku nechcete přijít, a tak ještě před žádostí o oddlužení darujete majetek blízkým osobám. Dobré je však vědět, že insolvenční správce má za úkol prověřit a zapsat veškerý váš majetek. Dívá se do registrů i katastru a zkoumá, zda v poslední době nebyl majetek převáděn. Pokud takové manipulace zjistí, má právo zneplatnit kupní nebo darovací smlouvu. Většinou maximálně rok staré smlouvy, při podezření na podvod i pět let a u příbuzenských převodů roky 3.

Práce na černo

Pokud budete vydělávat minimálně 9698 korun čistého, můžete začít s oddlužením. 7520 dělá nezabavitelná částka. 1089 dostane insolvenční správce a minimálně stejnou částku musíte rozdělit mezi věřitele. Mnozí tedy zkouší získávat další příjem jen „na ruku“ nebo pracují na černo. Tento příjem se tedy na oddlužení nedává. Tady však pozor. Pokud se to dozví insolvenční správce, jakože má nástroje, jak to zjistit, musí o tom zpravit soud. V takových případech pak soud zpravidla oddlužení ukončuje a ruší.

1 komentář

  1. palma99999@email.cz'viola Odpovědět

    Hezky vecer no kdyz to ctu,tak je me na bliti sorry,ale makat treba za 15 litru cisteho a pak aby me zbylo jen 7.000 tak to bych radeji nevim -neni ani na zaplaceni bytu hihihi a kde je jidlo? Jasne dluhy se maji platit ,ovsem je lepsi si tady v tom state na nic nepujcovat -staci,kdyz vas chytnou bez jizdenky -nezaji ma je ze zrovna v ten den vam umrel otec a vy jste zapomela si stipnout ,za jizdenku 12 korun ty zlodeji chteji 40 000-hruza

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *