bit1

Důležité vlastnosti kryptoměn ve zkratce

Kryptoměna je digitální měna, která byla vytvořena k poskytování způsobu transakce. Jméno krypto je odvozeno od skutečnosti, že používá kryptografii k ověření a ochraně transakcí. Kryptoměny generují databázi transakcí, které jsou po ověření transakce dokončeny. Níže popisujeme důležité vlastnosti kryptoměn, které vám pomohou v tom, abyste pochopili jejich svět. To jsou některé z jedinečných vlastností kryptoměn, díky nimž získávají stále větší popularitu.

Nevratné transakce

Transakci v kryptoměnném prostoru nelze vrátit zpět.

Peněženky adresy

Kryptoměny je možné odesílat a přijímat pomocí peněženky adresy. Podle samotné adresy peněženky je velmi obtížné najít skutečného majitele peněženky.

Globální transakce

S pomocí kryptoměn lze globalizované transakce provádět v kratším časovém rámci.

Zabezpečené transakce

Kryptoměny používají kryptografii k zabezpečení informací o transakci. Transakce je také dokončena, pouze pokud jsou transakce ověřeny decentralizovaným systémem známým jako blockchain.

Řízené napájení

Na rozdíl od měn Fiat, kdy vlády i úřady mohou tisknout více měny, je většina kryptoměn, jako jsou bitcoiny, omezená. To dlouhodobě zvyšuje hodnotu kryptoměn.

Průměrný denní objem obchodování

Průměrný denní objem obchodování s Bitcoiny je více než 5 miliard USD. Kryptoměna je tedy ve skutečnosti na různých burzách velmi tekutá.

Počet kryptoměny

Počet kryptoměny, která může existovat, je omezený. Tak například limit Bitcoinu, který nastavili samotní tvůrci této kryptoměny je 21 000 000. Limit je nastaven tak, aby byla zachována hodnota Bitcoinů. Bitcoin je jednou z nejpoužívanějších kryptoměn, což je způsobeno zejména tím, že se jedná o vůbec první kryptoměnu, která byla vytvořena již v roce 2009.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *