Jak pečovat o svou platební kartu

Platební karta je užitečným nástrojem, který se používá při platbách. Umožňuje nám koupit si více věcí, než na které jsme si vzali peníze v hotovosti. Navíc se nemusíme dotýkat fyzických peněz, které jsou obecně velice špinavé. Její používání je pohodlné, může mít ale určitá úskalí. To tehdy, když ji nepoužíváme tak, jak máme. Jak se tedy starat o platební kartu, aby nás nezradila?

Nenoste ji po kapsách

Problém s nošením karty po kapsách nastává s tím, že kartu můžete ohnout nebo dokonce zlomit. To vám při běžném placení zřejmě vadit nebude (nebyla-li poškozena důležitá část platební karty), problém ale nastane tehdy, když budete chtít vybrat peníze z bankomatu. Platební karta se v něm může vzpříčit a vy si tak zaděláte na zbytečné problémy.

Neškrábejte s ní námrazu na oknech

Pokud řidiči namrzne okno na okně a nemá speciální škrabku, většinou sáhne právě po platební kartě. Ta se ale tímto může poškodit. A pokud dojde k poškození magnetického proužku nebo čipu, pak s ní nebudete schopni zaplatit ani u obchodníka, ani vybrat peníze z bankomatu.

Neozdobujte si kartu

Pokud se rozhodnete svou kartu doplnit nejrůznějšími samolepkami, učiníte ji tlustší. Taková karta pak může zase uvíznout v bankomatu. Proto to nedělejte.

Pozor na zmagnetizování

Zmagnetizování karty můžete způsobit, že se karta stane nefunkční. Dochází k tomu tak, že svou kartu nosíte v blízkosti nějakých magnetů nebo magnetických vln. Typicky se tak jedná o vlny, které vydávají mobilní telefony nebo klíče na odemknutí auta. Pozor také na magnety, které se vyskytují u zapínání kabelek a tašek.

Jak se tedy ke kartě chovat?

Výše jsme si uvedli, co s platební kartou rozhodně nedělat. Jak se k ní tedy chovat, aby nám sloužila po celou dobu platnosti? Noste kartu v peněžence, pokud možno v plastovém obalu, který banka svým zákazníkům poskytuje spolu s kartou. Do peněženky ji umístěte tak, aby byla v okénku k tomu určeném a nedocházelo k jejím ohýbání (například při skládání peněženky).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *