Obří odměna pro ředitele VZP nejen za Ukrajince: Plivanec do tváří všech obyčejných lidí

Peníze

Nechutnost v přímém přenosu. Odměna pro ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny 1 255 500 korun hrubého a bonus 319 tisíc korun za nábor pojištěnců z Ukrajiny. Je až neskutečné, kam mohou jít finanční prostředky v době, kdy potřebujeme šetřit každou korunu. Zdeněk Kabátek si nepochybně vydělaných peněz maximálně užije. Vždyť si je zaslouží. Nebo ne? Každý si můžeme myslet něco jiného. Možná i samotní důchodci, o jejichž valorizaci se dlouho polici přeli, až ji snížili. Pokračovat bychom takto mohli určitě dál.

Rekordní odměna v době ekonomické krize

Není to tak nějak zvláštní? Nepochybně ano. Vždyť se šetří úplně všude. Ředitel VZP nikdy tak vysokou odměnu neměl. V loňském roce se jednalo o 1, 309 milionu korun, v předchozích dvou letech šlo o stejnou částku 1,282 milionu korun. Prazvláštní až neuvěřitelné.

Kritéria pro výši odměny se změní

Bohužel až příští rok. Nyní dostal Kabátek odměnu, která může být v maximu do výše šesti měsíčních platů. Dostat tedy mohl až 1,35 milionu hrubého. Dostal ale jen odměnu ve výši 93 % z tohoto stanoveného stropu. Příští rok už se odměna šéfa VZP bude odvíjet hlavně od toho, jak se bude společnosti dařit. Jinými slovy, měla by ušetřit alespoň 500 milionů za platby za léky a také za to, že se rekonvalescence pacientů po operacích sníží na jeden den.

Mnoho úkolů a solidní plat

225 000 korun měsíčně není zanedbatelný plat. Když se k tomu připíšou ony odměny, pak rozhodně člověk neživoří. Je jasné, že ředitelé velkých společností musí být ohodnoceni více než někteří řadoví zaměstnanci, nicméně odměny tohoto typu jsou zřejmě přes čáru. Vytvoření koncepce pro ukládání a zpracování dokumentů pojišťovny a jiné úkoly nebudou jednoduché, nicméně u úspor na nejvyšších pozicích by se mělo začít.

Zdroje info: Autor, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-rekordni-odmena-pro-reditele-vzp-pres-300-tisic-za-praci-s-ukrajinci-228429  

 Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.