Objevte půvab investování do investičních mincí Wiener Philharmoniker

Zlaté mince

Investování do zlata patří mezi tradiční investiční příležitosti. Koronavirová infekce na něj má určitě vliv. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Nejznámější švýcarské rafinérie hrající hlavní úlohu na trhu se zlatem i stříbrem byly uzavřeny. Jednalo se především o ty nejznámější, mezi které se řadí třeba Argor-Heraues, PAMP či Valcambi. Právě z těchto zmiňovaných rafinérií přichází na světlo světa přibližně třetina veškeré produkce těchto drahých kovů. I v současnosti po jejich znovuotevření není na trhu dostatečné množství drahých kovů. Absentuje zejména stříbro. Stejně tak tuzemský trh nepokryje ani množství zlatých cihel. Velkou oblibu si získaly zlaté mince Wiener Philharmoniker.

Originální rakouské zlaté mince

V poslední době se těší velké oblibě u českých investorů především investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker. Raženy jsou ve Vídni z ryzího zlata. To má hmotnost trojské unce, případně dochází k ražbě z menších kousků. Cena zlata určitě nepůjde nijak rapidně dolů, a tak se vyplatí do mincí investovat.

Videňský FilharmonikVídeňský Filharmonik: Zdroj obrázku prazskamincovna.cz

Zbrusu nové mince v Obecním domě

Sehnat můžete zmiňované zlaté mince přímo ve u specializovaného prodejce v pražském Obecním domě. Nejvíce jdou na odbyt mince v originálním balení, a to buď po deseti, nebo dvaceti kusech. Jde o vysoce kvalitní zcela nové mince. Co se týká ceny, získáte je za nižší ceny třeba švýcarské slitky o totožné hmotnosti. Jinak je třeba poznačit, že Vídeňský filharmonik je světoznámou značkou zlatých mincí. Prodat je lze v případě potřeby kdekoliv.

Videňský Filharmonik

Vídeňský Filharmonik: Zdroj obrázku prazskamincovna.cz

Hlavní přednosti investice do mincí

Proč se vlastně vyplatí vkládat peníze do zlatých mincí? Jedná se o investiční zlato mající oproti slitkům mnohem vyšší estetickou hodnotu. Reliéf mince je unikátní a pohladí už pouhý pohled. Jinak je samozřejmostí také diskrétní jednání při prodeji. Mince na rozdíl od slitků nemusejí být číselně označené. Pořídit si lze mimo jiné také americké mince s motivy indiána či bizona a kanadské s tradiční javorovým listem.

Zlaté mince: Zdroj náhledového obrázku prazskamincovna.cz

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.