Obchody o Velikonocích a další užitečné informace

velikonoce

Velikonoce jsou jakožto svátky jara pro mnoho lidí těmi vůbec nejoblíbenějšími. Nemálo z nás využije dvou volných dnů spojených s víkendem k cestě na chalupu. Vzhledem k tomu, že Velikonoce ale každý rok připadají na jiné datum, řada lidí si není jistá, jak to s organizací Velikonoc letos vlastně bude, na jaké dny připadají, kdy bude možné si nakoupit a kdy naopak nikoliv apod.

Kdy jsou letos Velikonoce a jak to bude v obchodech

Oproti minulému roku se Velký pátek z 2. dubna posunul na později, konkrétně na 15.dubna. Tím se zase o něco zvýší šance na pěkné počasí. Velký pátek je zároveň dnem, který je sice svátkem, ale lidé si mohou dojít v klidu nakoupit. Na tento den totiž nepřipadá nařízení mít povinně zavřeno. Některé obchody si ale otevírací dobu na Velký pátek přeci jen upravují, takže se před cestou do obchodu vyplatí opatrnost.

Velikonoční pondělí vychází letos na 18. dubna a na rozdíl od Velkého pátku při něm budou obchody zavřené. Vyplatí se tak zásobit se s předstihem již o víkendu.

zavřeno

Foto: Pixabay

Zavřené budou i školy

Nejenom v obchodech, ale i ve školách bude o Velikonocích prázdno. Děti čeká pětidenní volno, které bude provázeno koledami, pletením pomlázek a přípravou na pečení beránků. Rodiče musí mít na paměti, že děti budou mít volno již ve čtvrtek a nejeden ředitel jim navíc přidá speciální ředitelské volno i na středu.

Jak již bylo zmíněno, na Velký pátek a o víkendu rozhodně nepodceňujte kontrolu otevírací doby, ta nemusí být na mnoha místech taková na jakou jsme běžně doposud zvyklí. Některé obchody i úplně zavřou, i když to není zákonem na Velký pátek dané. Podnikatelé tak dávají svým zaměstnancům volno a obchody nechají během svátků zavřené.

Zdroj informací: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/magazin-velikonoce-oteviraci-doba-prazdniny-195062

https://www.rexter.cz/rubriky/zajimavosti/oteviraci-doba-o-velikonocich-jak-bude-otevreno_307.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.