Nákupy

Obchodní strategie a tipy na našetření velkého obnosu peněz

Až příště půjdete nakupovat, zkuste se zamyslet nad cenou vybraného zboží. Potřebujete daný produkt za tolik peněz? Není jiné řešení? Pokud prokouknete strategii prodavačů a nepodlehnete zběsilému nakupování, dokážete ušetřit spoustu peněz.

S nákupním lístkem a bez pocitu hladu

Nakupování dokáže být pěkná otrava, obzvlášť, když staráme o velkou rodinu. Velké nákupy se většinou obstarávají jednou za týden. Je důležité mít u sebe lístek, který zajistí, že potřebné věci, které doma nemáme nezapomeneme koupit. Je dobré sledovat, kde jsou jaké akce. Na internetu je mnoho letáků, kde najdeme super slevy. Ne každá slevová akce je pro nás výhodná. Zvlášť pokud je daleko od našeho bydliště a ušetřenou částku stejně projedeme.

Čínské internetové obchody ano, ale s rozumem

Internetové nakupování z velkých e-shopu, může být obzvlášť výhodné. Na E-bay utrácíme obvykle za hračky nebo školní potřeby pro děti. Různé tužky, pera, sešity nás vyjdou o hodně míň peněz než v normálním papírnictví. Pokud vám nevadí vydržet měsíc, než produkt přijde a platit přes kreditku, riskněte to. Díky tomu ušetříte daleko víc než přes české online obchody. U daného zboží je obvykle popis produktu a časté jsou i zpětné vazby od nakupujících. Můžete se tak podívat na fotky nebo si přečíst, zda kvalita odpovídá popisu. Ovšem dávejte si pozor na kvalitu zboží. Například bižuterie může často obsahovat škodlivé látky. Elektronika je často závadná a místo iPhonu vám může přijít mobil, který má sice tvar Applu a na krytu znak nakousnutého jablka, ovšem software není iOS a obvykle ani Android. Vyvarujte se překročení limitu pro clo a DPH.

Úlovky z druhé ruky

Často můžemenajít použité věci, které jsou v dokonalém stavu za minimální částku. Perfektní věci můžemezískat i ve výprodeji, a pokud nám dané zboží nebude sedět, není problém ho poslat na internetu dál. Na online nákupy z domova narazíme všude. Na Facebooku je plno skupin, kde lidé prodávají to, co člověk potřebuje. Od různých věcí pro miminka až pro dospělé. Existuji i mnoho aplikací, které se zaměřují na prodávání po internetu, jako například Letgo nebo Vinted. Pokud se nakupování přes internet bojíte, zkuste například bazárky, které se každoročně pořádají v jakémkoliv městě. Nebo navštivte secondhand, kde nakoupíte jak oblečení pro dospělé, tak i pro miminka, za krásně nízké ceny.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *