Francie

Občanská válka ve Francii? Neklid v armádě je citelný

Ústupky islamistům nejsou bezesporu na místě. Přesně toto poselství nese otevřený dopis, který byl podepsán více než 130 000 lidmi a adresován jak prezidentu Macronovi, tak i vládě a parlamentu. V případě, že by propukla občanská válka, byla by to právě armáda, jež by musela nastolit pořádek. A kdo vlastně samotný dopis sepsal? Podle BBC vojáci v aktivní službě. Hovořili mimo jiné také o tom, že jde fakticky o přežití země.

Anonymní autoři

Jak již bylo předesláno, autory dopisu se stali aktivní vojáci. Mělo by se jednat o mladší generaci, která si už prošla nejrůznějšími konflikty třeba v Mali, Afghánistánu nebo Středoafrické republice. Mimo jiné sloužili tito vojáci také v protiteroristických operacích přímo ve Francii. Vadilo jim, že nasazovali svou kůži, aby byl islamismus zničen. Ti usilují o dezintegraci celé země. Jinak samotný dopis byl už druhý v pořadí, první vyšel v dubnu.

Potrestání generálů za vyhrožování ozbrojeným převratem

Vyhrožování pučem zcela jistě nepřejde aktuální vláda jen tak. Ministryně obrany Florence Parlyová hodlá připravit signatáře jak o důchody, tak i o hodnosti. Předsedkyně národního sdružení Marine Le Penová samozřejmě dopis podpořila, a tak ji odsoudil premiér. Co se týká mladších anonymních autorů, ti mohou stanout před vojenský soudním tribunálem. Hrozit jim může až 5 let vězení.

Paříž

Nepokoje v Paříži: Foto Pixabay

Proti islámskému separatismu chtějí bojovat všichni, ale…

Mnohdy se jedná pouze o jakási populistická vyjádření. Emmanuel Macron prohlásil, že s radikálními imámy zatočí. Pořádně si posvítí také na stavbu mešit. Podobně a častěji mnohem ostřeji mluví také Le Penová.  

Nebezpečí antirasismu

Rasistická minulost Evropy je už dávno pryč. Velmi smutná je třeba reakce USA na rozhovor Meghan Markelové, který poskytla Oprah Winfreyové. Právě tato mulatka v něm hází špínu na královskou rodinu. Z USA jí přišel ještě oslavný tweet. Podle bývalého velvyslance ČR ve Francii Petra Druláka je nositelkou takových myšlenek levice. Ta by měla řešit spíše nehoráznou sociální nerovnost, kdy si zbohatlíci ulévají peníze do daňových rájů.

Velká a střední města semeništi neklidu

Ne samozřejmě ceká. Mnohá předměstí ale nejsou vůbec bezpečná a policisté sem jezdí jen v transportérech. Jde třeba o větší města typu Marseille, Lyonu, Bordeaux. O Paříži raději nemluvit. Jinak Drulák v iDnes hovořil také o tom, že až 50 % migrantů se dokázalo přizpůsobit. Co ale zbylých 50 %. Ti dokážou bez problémů Francii položit na lopatky.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/islamismus-generalove-francie-velvyslanec-petr-drulak.A210510_132321_zahranicni_vov
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-vojaci-obcanska-valka-armada-otevreny-dopis.A210510_132121_zahranicni_aha

Nepokoje ve Francii: Náhledový ilustrační obrázek Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

5 komentářů

 1. Martin Vaněk Odpovědět

  Pan Drulák je profesionální lhář…, pardon – diplomat. Jeho výrok o tom, že 50% migrantů se dokázalo přizpůsobit je eufemismus, který má navozovat dojem, že tito pracují platí daně, a vůbec žijí čilým společenským životem, jenž se neliší od ustáleného života evropanů. Pravda je ovšem taková, že tito lidé jsou cíleně udržováni ve své komunitě, která dostává od státu apanáž na hlavu, ale rozdává to mezi své ovečky jako by to dávala ona sama, čímž si je zavazuje, a diktuje jim veškerý životní prostor. Sociální politika EU je natolik katastrofická, že muslimové se v Evropě během 25 let rozrostli cca 2,5x, a pokud to půjde stejným tempem, budeme během 50 let menšinou – jak to pak dopadne se můžeme podívat do Británie nebo Švédska.

 2. Roman Odpovědět

  Prý se 50% přizpůsobilo! Cha cha chááá, to je lhář!!! Práci (tedy ekonomickou činnost produkující zisk, ze které se odvádějí státu daně a poplatky) má cca 10% imigrantů. Ostatní „studují“, což znamená jakýkoliv sebeblbější kurz a nebo rovnou zapadli do zločineckých struktur!

 3. Jin Dra Odpovědět

  Ve Francii jsem byl i pracoval – poprvé kolem r.06 ……ve večerních hodinách mě zastavila policejní hlídka kousek od Notredamme a vysvětlila mi že si nemůžu špacírovat po Paříži jak se mi líbí a ještě ke všemu sám! A už vůbec né po setmění! A to i na tak exponovaných místech jako je Louvre,Ch.Elysee nebo kolem E.tower……..pro vlastní bezpečí !!! O několik let později jsem pracoval u Lyonu zrovna v době ž.vest (mimochodem těm jsem vyjádřil podporu- i když né se všemi jejich požadavky souhlasím) Neznám p.Druláka ani statistiku , kterou operuje a tvrdí že se polovina migrantů (chcete li islamistů) přizpůsobila – Pak se jedná pravděpodobně o LEŽ a je možné že z pohledu okna a bezpečí ambasády, třeba i o nevědomou LEŽ….nicméně Francii , kterou jsem poznal na vlastní kůži je opravdu v rozkladu a ten kdo tvrdí že zde nejsou žádné No-Go zóny (u všech velkých měst!!!!!) ať si sbalí do baťůžku spoustu náhradního spodního prádla a vydá se hrdinsky na předměstí třeba té malebné Paříže….s kamerou… ať je nějaký důkaz, že tam byl….páč zpátky už se asi nevrátí…..A na závěr :Můj respekt a podpora Francouzské armádě a jejich velitelům jakož i obyčejným dobrým lidem Francie.

 4. Karel Odpovědět

  Francie má k multikulti blízko. Budeme v přímém přenosu sledovat zánik euroatlantické společnosti, který přijde i k nám.

 5. Jaroslav Sebera Odpovědět

  Přesně vystihuje autor situaci ve Francii.Ja jsem byl ve Francii v roce 1967 a 1969 na návštěvě u mého strýce ktery pochazel z ČR, byl ve Francii od roku 1925 ,kde se zde oženil. Ten přesně už tehdy popsal jak Francie dopadne. Znovu jsem navštívil Francii po pádu komunistů v 90 letech min. stoleti.To co jsem uviděl v Paříží s odstupem 30 let jsem nevěřil vlastnim očím.Ulice kde se nedalo jit protože jsem byl slovně napadán, takže jsem radši do těch míst nešel. U Eifilovky kde drive bylo čisto, platilo se i sezení na lavičkách ,byl neskonaly neporadek ,hory odpadů a hlavně zde tábořiště emigrantů. To všechno můj strýc předpověděl.A dnes hlavně po nevysetrenem požáru kostela v Paříži vidim ,že Francie je ztracená a může se vzpamatovat jenom po vládě tvrdé ruky nedivim se bývalým i dnešním vojákům kteří vidí co se stalo s Francii, že žádají nápravu, pořádek.K tomu už je dnes možná pozdě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *