O psaní zápisů ze schůzí se v Microsoft Teams postará AI

meeting

Pro mnoho lidí a firem se program Microsoft Teams stal během dvou let trvání globální pandemie covidu-19 důvěrnou známostí a prostředkem, který používali stejně často jako Word nebo Excel. I dnes, kdy jsou lockdowny a povinné plošné zavádění home office minulostí, si ale Microsoft Teams svoji popularitu udržují. A co víc, Microsoft do nich hodlá v rámci placené verze Premium přidat řadu zajímavých funkcí.

Na co se můžeme těšit

Microsoft Teams budou i neustále poskytovat možnost pořádání videohovorů a virtuálních pracovních schůzek. V placené Premium verzi ale budou k dispozici další funkce.

Microsoft Teams Premium uvedou brzy na svět propojení dvou světů: toho našeho pracovního a světa umělé inteligence. Virtuální schůzka, které nebude nutné se fyzicky účastnit, bude obohacena o vklad AI, na zkoušku se tak stane již brzy.

Placený tarif Teams Premium poskytne navíc několik funkcí, které propojuje právě do hlavní role dosazená umělá inteligence. To, že si v obrázkovém editoru budete moc vytvořit své virtuální já, které vás během schůzky plně zastoupí, je krok směrem k určité verzi metaverza, nejde ale asi o nic převratného.

Hlavní vliv umělé inteligence je někde úplně jinde. Průběh virtuálních schůzek bude průběžně analyzován do nejmenších detailů, a záznam z něj budou mít účastníci plně k dispozici. Hlavní body potom AI zrekapituluje v časové posloupnosti a přehledně tak, abyste se ani po čase v zápisu neztratili.

meeting

Foto: Pixabay

Plány Microsoftu

Umělá inteligence Teams vám navíc díky titulkování v reálném čase pomůže dorozumět se v mezinárodních jednáních a to ve 40 možných jazycích. Pomůže vám s orientací, to vše s ohledem na výběr okruhu nejbližších lidí, se kterými nejčastěji spolupracujete.

Testovací fáze by měla proběhnout již tento prosinec. Naostro by potom měly nové funkce do Teams doputovat od února roku 2023. Microsoft tyto funkce bude zpoplatňovat, zatím ale není zřejmé, do jaké míry budou Teams Premium součástí aktuálních předplatných apod.

Zdroje informací: https://www.zive.cz/clanky/umela-inteligence-ovladne-schuzky-bude-jednim-z-lakadel-v-microsoft-teams-premium/sc-3-a-218917/default.aspx

 https://smartmania.cz/teams-prinasi-zasadni-vylepseni-pro-cechy-nove-tez-aplikaci-stahnete-z-microsoft-store/

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.