Ruská vlajka

O čem si povídali? Pokleslé hradní setkání s ruským velvyslancem

Vztahy České republiky a Ruska jsou na bodu mrazu. Tento fakt není zapotřebí po kauze Vrbětice nijak výrazně zdůrazňovat. Navzájem jsme si vyhostili diplomaty, nicméně nějaká ta jednání stále probíhají. Ač se jedná o jakýsi jednání druhé ligy, stejně se za jisté nitky tahá. Ruský velvyslanec dokonce dorazil do sídla prezidenta za jeho nepřítomnosti. Za kým velvyslanec přijel? To je přece více než jasné.

Muž bez prověrky se přimluví

Ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij vyrazil za kancléřem Mynářem. Muž bez prověrky si jej měl vyslechnout ve věci přítomnosti personálu ruské střední školy v Praze. Pokud by se jim zrušila pobytová povolení, musela by se škola zavřít. Rusové samozřejmě chtěli, aby se k nim u nás chovali stejně jako k jiným cizincům. A Jiří Ovčáček? Ten hovořil o tom, že se obyčejní lidé a jejich děti nemohou stát rukojmími diplomatické roztržky mezi oběma zeměmi. To samozřejmě platí i na české straně v Rusku. Možná má pocit, že se k nám Rusové chovají tak nějak v rukavičkách.

Část agentů zůstane v naší zemi?

Hradní kancléř dle samotného Hradu slíbil, že postoupí žádost ministerstvům zahraničí a vnitra. Tato ministerstva by se jí měla věnovat. Proboha proč? Copak nám v Rusku také vycházejí vstříc?

Jsme přeci nepřátelská země

Přesně tak. Rusko nás na seznam zařadilo společně s USA. Proč bychom tedy měli ustupovat. Hrad se chová tak nějak jinak. Důvody jsou zřejmě prazvláštní.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rusky-velvyslanec-mynar-ubytovani-pracovnici-stredni-skola.A210526_145354_domaci_remy?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusky-velvyslanec-prijel-na-hrad-za-kym-zeman-byl-totiz-v-lanech-156065

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

6 komentářů

 1. Pavel Odpovědět

  a víte proč nás tam zařadilo protože jsem nevděčná prasata je jich tady jenom v čechách zahrabáno na 55 000 kolik si vy dobytku ceníte lidského života tedy svého života milion dva sto ….. a kolik života vašich dětí díky těm zahrabaným jste se narodil at se pak stalo cokoli

 2. Martin Vaněk Odpovědět

  Pane Štěpáne, váš článek je mírně řečeno hloupý – zjevně jste vůbec nepochopil pointu příběhu, ve kterém hrajeme křoví americkým zájmům. Pravděpodobně také patříte k té skupině prostodušších lidí, která ještě dnes věří pohádkám o zlých pastevcích koz z afghánských hor ,kteří v nejstřeženějším civilním vzdušném prostoru provádějí akrobatické manévry s boingy, a dokáží sundat dvěma letadly tři mrakodrapy… 😀 Ale k meritu.
  Celá vrbětická kauza je jen další zpackaná akce našich čučkařů, kteří nejsou schopni ani pozatýkat drogové dealery na Václaváku, a to se jim tam producírují i ve dne. Bez jediného přesvědčivého důkazu po letech vyhodí do vzduchu plky, které jsou novinářskou a opoziční žumpou okamžitě brány co by „nezvratné “ důkazy, ale logika dostává těžce na frak. Pamatujete si kauzu Skripal? Tak veselou taškařici by nestvořili ani v Hollywoodu – až po třech dnech na místě „operovaly“ týmy ve skafandrech, přestože látka , která byla údajně použita, je prchavá, a její zjistitelnost v prostoru je záležitostí hodin. Když pomineme skutečnost, že Skripal byl v Rusku odsouzen a trest si odseděl (takže by nebyl problém ho „znehodovat“ už tam), nelze si nepoložit otázku, komu ku prospěchu… A odpověď je velmi zajímavá. Rusko totiž přes veškeré mnohaleté sankce západních zemí, kde vládne demokratůra, ať již za skutečné lapsy či vyloženě vycucané z prstu, se ne a ne potopit, a přijmou jejich bankovní otroctví. To je totiž jediný cíl – zotročit země, a převést je do režimu „svobody, demokratůry, pravdy a lásky“, a jak taková „bohulibá“ činnost končí vidíme dnes a denně u nás, ale i ve světě: „arabské jaro“ (což je eufemismus, a spíše by se to mělo přejmenovat na arabský podzim, po kterém nastala rovnou doba ledová…) by nám mělo býti zdviženým prstem…Můžeme připomenout i Irák, kde se ZHN (o nichž mluvil Bush starší) nikdy nenašly, stejně jako se nedochovalo tělo bin Ládina, nebo důkazy o zapojení Afghánistánu do terorismu, který byl přepaden USA bez mandátu OSN (stejně jako Jugoslávie vojsky NATO – také bez mandátu OSN). Připomenout bychom mohli i Sýrii, Ukrajinu, Afriku jako celek, kde desetiletí probíhají „cvičení“ americké tajné služby, a mnoho dalších států po celém světě. Za to máme odtajněné důkazy o provokaci v Tonkinském zálivu, kde vietnamské lodě nenapadly americké, ale zosnovala to CIA, o odstraňování nepohodlných politiků, podpora gerilových bojůvek od ETY po IRU, nebo třeba od Rudých Khmérů až po Al-Kaidu, což bylo původně označení afghánských mudžahedýnů, kteří byli cvičeni a vyzbrojováni právě CIA. Dohledejte si operaci CIA pod názvem Cyclone, tam se dozvíte, jak to ve skutečnosti bylo se sovětskou „invazí“ v roce 79´. A to se netýká jen zbrojního průmyslu – farmabyznys, který pro peníze provádí zvěrstva pod pláštíkem „testování“ i na dětech, a to i v tzv. „vyspělých zemích“ jako je třeba Francie, je kapitola sama pro sebe.
  A tak bychom mohli pokračovat ve velmi dlouhém výčtu reality, která je nám již třicet let upírána. Pravda – ani na Východě to není růžové či zlaté – každý režim tvoří lidé, a ti jsou chamtiví, hloupí nebo třeba jen zaslepení. Ale když už říkáme A, neměli bychom zapomenout i na B.

 3. Volodimir Putin Odpovědět

  Vážený pane Vaněk, nechte si laskavě svoje žumpo-plky na jiné stránky. Mimoto ve vašem velepříspěvku chybí teorie o obklíčení Ruska:)

  1. Martin Vaněk Odpovědět

   Obyčejně zbabělým anonymům neodpovídám, ale když jste mně tak hezky oslovil, udělám výjimku: to vše jsou fakta, běžně dohledatelná dokonce i na Googlu, a to přes usilovnou snahu tyto informace cenzurovat jak přímo, tak i skrze „spřátelené“ weby youtube, fb, twiter nebo „náš“ seznam. A co se obkličování týče – dohledejte si smlouvu mezi RF a USA když se oddělovala Ukrajina: za to, že se vzdá jaderných zbraní, garantovaly obě velmoci Ukrajině bezpečnost v případě, že se NATO nebo USA nebudou pokoušet ji začlenit do svých struktur, ani se skrze ní nebudou pokoušet přibližovat k hranicím RF, a sama Ukrajina bude respektovat početnou ruskou menšinu. Krymská krize byla logickým vyústěním na snahy USA vybudovat na Krymu námořní základnu (legální referendum bylo tady ale interpretováno zcela lživě, přestože proběhlo dle tamního platného zákona – taková třešnička na dortu: když teroristé z UČK v Kosovu a muslimské bojůvky v Bosně protiprávně vyhlásily nezávislost, Západ volal po „sebeurčení“; třešnička na třešničce – vnímáte tu podobnost s 38´rokem a rétorikou „spojenců“, která není nepodobná hitlerovi?). O násilné derusifikaci na východě země , kvůli které došlo na válku po vyhlášení nezávislosti Donbasu, psát nebudu – to jsou všeobecně známá fakta.
   To jen abyste se nezamotal do této pavučiny, kterou pro ty méně inteligenčně nadané utkali v Langley.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *