New York

Nový starosta New Yorku dostane výplatu v Bitcoinech

V průběhu týdne proběhlo ve Spojených státech hned několik volebních klání. V jednom z nich si svého nového starostu zvolili obyvatelé New Yorku. Novým šéfem města s ročním rozpočtem ve výši téměř 100 miliard dolarů se stane bývalý newyorský policista Eric Adams. A s městem má velké plány.

Eric Adams a New York

Eric Adams sloužil plných dvacet let u NYPD (New York Police Department). Po odchodu do výslužby nastoupil politickou dráhu, byl zvolen do Senátu státu New York a sloužil i v dalších politických funkcích na státní úrovni. Nyní porazil Eric Adams ve volbách svého republikánského soupeře Curtise Sliwu a nahradí tak současnou hlavu „Města, které nikdy nespí“ Billa de Blasia.

Jako své hlavní priority v úřadu starosty zmínil coby bývalý policista boj se zločinem, oblast školství a vzdělávání, a také podporu moderních technologií.

bitcoin

Foto: Pixabay

New York, technologie a kryptoměny

Budoucí starosta plánuje podporovat v New Yorku nové technologie, resp. technologické startupy. Jednou z oblastí, kterou Adams specificky zmínil, jsou kryptoměny. A aby tento svůj přístup zpropagoval a podpořil, hodlá Adams nechat si vyplatit první tři mzdy v Bitcoinech.

Kryptoměny ale nechce podporovat jen takto symbolicky, Eric Adams chce především co nejvíce snížit regulační zátěž související s kryptoměnami tak, aby do města přilákal co nejvíce startupů a také investorů.

Ani u toho ale nemá Adamsova podpora kryptoměn skončit, naopak, to hlavní přijde potom. Nový starosta má totiž v plánu vytvořit vlastní newyorskou kryptoměnu. Uvidíme proto, do jaké míry se jeho nadšení a plány přetaví v reálné úspěchy.

Zdroj informací: https://www.e15.cz/kryptomeny/novy-starosta-new-yorku-na-twitteru-napsal-ze-chce-vyplatu-v-bitcoinech-1385015

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *