Nový ceník České spořitelny: Za co si připlatíte

Peníze

Česká spořitelna mění svůj ceník pro klienty. Proto je dobré se na všechny změny podívat. Zaměřili jsme se na změny, které vás mohou nejvíce ovlivnit. Za co si nejspíše připlatíte?

Poplatek za potvrzovací SMS

Od 23. července je zde nový ceník České spořitelny. Mimo jiné si spořitelna bude účtovat poplatek za to, že vám zašle potvrzovací SMS do přihlášení do internetového bankovnictví George nebo při ověřování plateb. Cena bude 2,50 Kč za zaslanou SMS. Povinnosti platit tento poplatek se však lze vyhnout. Jak? Tím, že budete používat pro přihlašování do systému George či při zadávání platebních příkazů aplikaci George klíč. Místo SMS ověříte platbu či přihlášení v aplikaci v mobilu. Pokud vás napadlo, že starší klienti, ne tolik zvyklí na nové technologie, jsou v nevýhodě, nemějte obavy. Klientům nad 70 let tento poplatek účtován nebude.

Zdražení papírových výpisů a cesta k bezpapírové instituci

Další novinkou bude zvýšení poplatku za papírové výpisy. Touto cestou chce Česká spořitelna podpořit snahy o bezpapírovou banku. Do této doby vás papírové výpisy z účtu zasílané poštou stály 30 Kč, nově dle nového ceníku to bude 50 Kč. Navíc úplně končí možnost vyzvedávat si papírové výpisy na pobočce banky.  Stejně tak zdraží papírový výpis k úvěrovému účtu. Budete-li chtít zaslat PIN ke kartě poštou opět si připlatíte o 20 Kč (opět z 30 Kč na 50 Kč). Vše výše uvedené elektronickou formou zůstává nezpoplatněné.

Zrušení poplatku za předčasné splacení

Nepůjde však jen o zvyšování cen. Některé poplatky se ruší. Například ten za předčasné splacení půjček. Od 23. července již za tento úkon bance nemusíte nic platit. Jde o vyhlášené poplatkové prázdniny. Ty Česká spořitelna ohlásila na některé druhy poplatků až do odvolání. Mezi nimi je i tento poplatek. Ještě nyní vás vyjde mimořádná splátka úvěru na 1 % z výše splátky. Zlevnit by měly také některé změny u hypoték. Musí je však klient realizovat elektronickou cestou.

Zdroj: https://www.penize.cz/osobni-ucty/433606-sporitelna-meni-cenik-zdrazi-i-potvrzovaci-sms, https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik

Náhledové foto – Pixabay

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.