Jak dopadla tradiční velikonoční dopravní akce?

nehoda

Stejně jako některé další svátky, i Velikonoce jsou obdobím, kdy vyráží na silnice mnohem více řidičů než obvykle. Důvodem jsou návštěvy příbuzných, první výjezdy na chalupu, anebo prostě snaha užít si volné dny s rodinou nebo přáteli. Výsledkem je vyšší intenzita dopravy, výjezdy tzv. svátečních řidičů a někdy bohužel i alkohol za volantem. Proto je policie o Velikonocích pravidelně v nejvyšší pohotovosti. Jak proběhly na silnicích letošní Velikonoce?

Dopravní akce

Pravidelná dopravní akce, kterou během velikonočních svátků Policie ČR tradičně uspořádala, nedopadla příliš optimisticky, byť ani v loňském roce se policisté „nenudili“. Počet odhalených dopravních přestupků se letos blížil skoro k 6 tisícům případů. Největší porce z toho, téměř 1700 přestupků, se týkala překročení nejvyšší povolené rychlosti.

Policie měla tedy opět na pilno. Policisté se logicky soustředili především na místa a oblasti s hustým provozem, na turistická centra a na úseky častých dopravních nehod.

silnice

Foto: Pixabay

Co říkají data?

V průběhu letošních velikonočních svátků přišli o život čtyři lidé. Jednou z obětí byl např. motorkář, který nevybral průjezd zatáčkou u Rabyně na Benešovsku. Oproti minulému roku je to o jeden vyhaslý život méně. Došlo celkem k 702 nehodám a kontrolou dopravní bezpečnosti potom prošlo na 34 652 aut. V porovnání s minulým rokem se dá říci, že letos bylo o 200 nehod více. Toto meziroční srovnání je však zkreslené loňskými protikoronavirovými opatřeními, které cestování přece jen omezovaly.

Policie bohužel odhalila i poměrně dost opilých řidičů (konkrétně 160) a těch, kteří řídili pod vlivem jiné omamné látky (60 případů). Statistika tedy ukazuje, že Velikonoce stále zůstávají na silnicích poměrně rizikovým obdobím a že řada řidičů opravdu zbytečně riskuje.

Zdroje informací: https://newsbox.cz/zpravy/policie-zjistila-o-velikonocich-5900-prestupku-vetsinou-kvuli-vysoke-rychlosti-0k2sde2z

https://www.barrandov.tv/rubriky/zpravy/domaci/policie-zjistila-o-velikonocich-5900-prestupku-hlavne-kvuli-vysoke-rychlosti_21380.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.