Nový byznys na vzestupu: půjčovny hraček

hračky

Čím dál více přibývá dětí, které hračky příliš nezaujmou. V dnešním moderním světě se děti obracejí hlavně k tabletům či mobilním telefonům, a to již od útlého věku. Na hračky si vzpomene je zlomek z nich. I těm nejmenším se ale hračky mnohdy rychle omrzí a ve velkých počtech pak zůstávají odloženy v koutě, kde se na ně často jen práší. S tím může být konec. Půjčovny hraček totiž vsázejí na řešení tohoto problému.

Nejlevnější hračka

Touha a zvědavost dětí je někdy k nezadržení. Kupovat stále nové a nové hračky ale stojí některé rodiče nejenom hodně peněz, ale i hodně úsilí. Popuštění uzdy fantazie rodičů navíc mnohé děti ani neocení. S výběrem hračky se zkrátka nemusí rodiče někdy vůbec trefit. Využít však mohou nově na půjčovny hraček.

Některé půjčovny mají skutečně co nabídnout. Hračky si můžete půjčit na týden nebo na celý rok. Půjčení hraček přitom stojí v řádu několika desetikorun či nebo stokorun. Výhodou je, že pokud dítě přestane hračka bavit, rodičům odpadá starost s prodejem hračky na inzerát.

hračky

Foto: Pixabay

Ceny půjčených hraček jsou nejvýhodnější na měsíc. V případě zájmu lze půjčení kdykoliv protáhnout. Dítě tak není stresované, že musí hračku ihned vrátit. Celoroční půjčovné vyjde zhruba na 4 500 korun, vyplatí se samozřejmě jen u opravdu drahých kousků.

Výhodou je, že se rodiče s dítětem nemusí omezovat ve výběru hraček. V některých půjčovnách pak zavedli také tzv. výhodné boxy. Do krabice si dítě vybere zhruba 5 – 10 hraček. Cena se vždy odvíjí od velikosti boxu i vybraných druhů hraček.

Jaké hračky letí?

Největší poptávka je po hračkách, které rozvíjí malé děti. Čím barevnější hračka je, tím lépe. Pokud je navíc i kreativní a děti něco naučí, bývá o ní zpravidla i velký zájem. Půjčovat se dají ale také koloběžky, karnevalové kostýmy, deskové hry, knihy apod. Výběr pro děti je skutečně veliký. Zmínit je třeba také ekologický aspekt tohoto podnikání, na který v poslední době dbá čím dál více rodičů.

Zdroje informací: https://www.ekonews.cz/pujcovny-hracek-vsazeji-hlavne-na-nejmensi-hracky-pujcuji-na-tyden-i-na-rok/

https://wave.rozhlas.cz/deti-bavi-hracka-zhruba-tri-tydny-pak-si-prijdou-pro-novou-rika-zakladatelka-8796550

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.