Novináři jako hyeny nejsou sami

Hyena

Tak už je to tady zase. Opět je skupina lidí panem prezidentem označena jako hyeny. Tato zvířata známá především tím, že se živí mršinami, proslula také jiným významem. Představují totiž lidi, již zneužívají lidského neštěstí nebo parazitují na jiných. Aktuálně se pod palbu kritiky dostali opět novináři. Ano, ti, kteří, ať už jakkoli, reagují na nejrůznější podněty a snaží se s nimi oslovit veřejnost.

Jsou novináři opravdu hyeny?

V určitém úhlu pohledu takto lze skutečně uvažovat. Jsou takoví, kteří dokážou jít za hranu, hrubě urážet slovy a snažit se najít za vším senzaci. Paušalizovat by ale bylo přinejmenším smutné. Vždyť přece existuje spousta novinářů, kteří svou práci dělají se svým nejlepším vědomí a svědomím. Copak by se pan prezident odvážil takto kritizovat třeba lékaře, pedagogy nebo jiné profesní skupiny? Zatím ještě ne a jestli, pak mi promiňte, že jsem to nezaregistroval.

Zeman

Prezident ČR Miloš Zeman: Foto Úřad vlády České republiky

Novináři jsou tedy stejní jako odmítači nouzového stavu

Přesně na tento level se novináři dostali. Lidé měli svůj názor, odmítali nouzový stav, a proto byli označeni hyenami. Také tedy zneužívali lidského neštěstí podobně jako novináři, kteří byli pozváni na uvedení do funkce nového ministra zdravotnictví Arenbergera? Prazvláštní. Jsou lidé, kteří píšou do nejrůznějších plátků, skutečně paraziti? Nemyslím si, zobecňovat opravdu nelze.

Hyena

Hyena: Foto Pixabay

Nekonečné urážení novinářů svědčí o mnohém

Žurnalisté jsou zkrátka snadným terčem. Do koho jiného se pouštět jednodušeji? V minulosti už si také vyslechli, že jsou na úrovni blbouna nejapného. Prezident si také mimo jiné v minulosti posteskl, že se české novináře ještě vyhubit nepodařilo. Jako hyeny už tedy byli novináři pojmenováni až druzí. Možná by to chtělo více invence. Hyeny už nejsou vtipné. Začíná to být také jednotvárné.

Pes hyenový: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.