Mobilní internet

Nová 5G síť zřejmě jen zdraží tarify

5G síť je velkým lákadlem pro mnohé z nás. Ještě rychlejší internet určitě stojí za to. Operátoři mají aktuálně do roku 2024 čas na to, aby spustili sítě pro komerční provoz. Podle premiéra by mělo jít doslova o revoluci strovnatelnou se situací, kdy na trh přicházely samotné mobilní telefony. Pásmo bude mezi operátory konkrétně rozděleno do roku 2020. Samotná aukce, v jejímž rámci se budou prodávat kmitočty pro tyto expresní sítě, státu vynese poměrně solidní zisky. Možná se bude jednat i o více peněz než v roce 2013, kdy tržba za LTE pásma převýšila 8 miliard korun. Jak to tedy vlastně s 5G internetem bude?

Mnohem vyšší bezpečnost

Od nového rychlejšího internetu si lze slibovat větší bezpečnost. Do značné míry bude eliminováno případné riziko kybernetických útoků. Ochrana 5G sítí by měla být maximální a dle slov premiéra se takto bude chránit struktura samotné společnosti. Kyberprostor by měl být zajištěn, a tak v budoucnu nebude problém provozovat třeba samořídící auta. Bezpečnost by se tak měla zvýšit i v mnoha různých dalších ohledech.

Operátoři budou potřebovat investované peníze zpět….

Zcela jistě počítejte i s tím, že operátoři budou investovat do 5G připojení nemalé finanční prostředky. S tím souvisí i fakt, že je budou chtít zpět. Už dnes nabízejí neomezené tarify, které jsou ale poměrně předražené. Jen těžko si lze představit, kolik budou chtít v budoucnu. Stát se je údajně snaží dostat cenově dolů, to se ale nedaří. Navíc jsou k dispozici i tarify nabízející za nehorázné peníze omezené množství dat. Když vám dojdou, příjem internetu se nemilosrdně zastaví.

Jak to funguje v zahraničí?

Nic moc. Extra rychlé připojení už funguje v Koreji a Spojených státech amerických. Tady jde ale spíše o jakousi kosmetickou záležitost. Podporu totiž u většiny telefonů nemají. Takové iPhony je aktuálně nemusejí zvládnout ani v horizontu jednoho roku!

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *