Bělorusko

Nouzové přistáni v Minsku: Likvidace opozice ze vzduchu

V Bělorusku se opravdu s věcmi nijak výrazně nemažou. Alexandr Lukašenko tady stále, jak se zdá, vládne pevnou rukou. Dalším důkazem jeho nadvlády a diktatury se stal incident týkající se neplánovaného přistání letadla Ryanair na letišti v Minsku. Tady opravdu zůstává rozum stát, co všechno si může politik dovolit. I když u Lukašenka se nejedná o nic extra překvapivého.   

Klasická zástěrka 

Bez ní by to bezesporu asi nešlo. A za co se Bělorusové schovávali nyní? Údajně se jednalo o hrozbu teroristického útoku. Co taky jiného, v dnešní době nikterak originální řešení, ale co už.

Likvidace opozice

Postupná, ale ne nijak pomalá. Letadlo mělo namířeno z Atén do Vilniusu a na palubě neseděl nikdo jiný než Roman Protasevič, zakladatel hlavního běloruského opozičního média Nexta publikujícího především ze zahraničí, nejčastěji z Polska. Částečně vykonává tato organizace svou činnost i z Pobaltí. Zpravodajství tut.by zlikvidoval Lukašenko minulý týden. Šlo o opoziční mediální dvojku.

Protesty v Minsku

Protesty v Minsku: Foto Pixabay

Odkláněly stíhačky

Přesně tak, podle některých médií bylo pohroženo také sestřelením letadla. No nic, letadlo bylo prohledáno, bomba nenalezena a Protasevič zatčen. Jakýsi klasický scénář. Zatčena byla mimo jiné i jeho přítelkyně.

Rusko kvituje

A jak se k věci postavilo Rusko. Vzalo situaci jako zcela běžnou záležitost. Ostatně to, jak se v Rusku se s opozicí zachází, víme každý.

Zdroje info: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/belorusko-letadlo-bomba-nouzove-pristani-lukasenko-cichanouska_2105231547_onz?fbclid=IwAR2XdKjN-rEmZNYMj5BFy8hR9AOwnRim_jf7gCaFVxo1yh1r4e3ZMOd1Vn4
https://www.belta.by/president/view/komandu-prinjat-v-minske-zaminirovannyj-samolet-ryanair-dal-lichno-lukashenko-442580-2021/?utm_source=twitter_belta&fbclid=IwAR3o1eeRVjd-z0OuX8Ronq7iM9bv-DDWRkewR5iKqAusd4LVWW-_jLX1GGE

Běloruská vlajka: Náhledové foto Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

2 komentáře

  1. Jaroslav Odpovědět

    Není to první případ „odklonu letadla“. Vzpomeňme na druhé straně světového politického spektra na „nouzové přistání“ letadla ve Vídni cca před osmi lety, tenkrát „v zájmu“ USA. Obé je třeba odsoudit jako nečistou hru.

    1. Martin Vaněk Odpovědět

      Pšššt, to se nesmí říkat. USA mohou operovat kdekoliv na světě, např. u nás v havlostánu dokonce ministr vnitra doprovodí pedofilního katarského prince až do letadla a popřeje mu šťastnou cestu, nebo jiný ministr téhož vnitra v rozporu se zákony vydá občana cizího státu do třetí země (USA)… Ale jinak máte pravdu – vídeňský terorismus pod taktovkou USA naši slouhové tiše tolerovali, a najednou se „bouří“… 😀 Málo kdo si uvědomuje, že vzdušný prostor (což se týká jen opravdu svobodných zemí, ke kterým třicet let nepatříme), je výsostné území daného státu, a to má právo na jakýkoliv zásah, pokud jsou k tomu dány důvody podle platného práva dané země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *