Ochrana očí

Nezapomínejte při manuální práci na spolehlivou ochranu nejen očí

Zejména při práci jako je obrábění kovů, soustružení, či třeba manipulace s chemickými látkami, byste vždy měli dbát na svoji ochranu. Nezbytností jsou kvalitní ochranné brýle a také rukavice. Díky těm totiž budete v bezpečí, ať už děláte cokoliv.

Výběr ochranných brýlí

Pracovní brýle se skládají ze zorníku, který může mít specifické úpravy, a je zasazený v brýlové obrubě a opatřený stranicemi. Ochrana by vždy měla být dostatečná pro práci, kterou vykonáváte. Nejlepší volbou jsou certifikované modely, u kterých budete mít jistotu, že jsou spolehlivé. Mohou být přizpůsobeny také pro ochranu před ultrafialovým zářením a chemickými riziky.

Vhodné materiály

Ochranné brýle jsou vyráběny z různých materiálů. Tím nejlevnějším je plast, který se však hodí spíše pro krátkodobé nošení, jelikož není zrovna komfortní. Proto vybírejte raději dražší modely, které zajistí pohodlí i při celodenním nošení. Dbejte také na optickou třídu zorníků, tou nejlepší je třída 1, díky čemuž váš zrak nebude tolik namáhán. Nejhorší je pak optická třída 3, které se však raději vyhněte.

Ochranné rukavice

Při manuální práci může docházet k různým nepříjemnostem, ať už se jedná třeba o mozoly, či třeba odřeniny a popáleniny. Proto byste kromě brýlí měli myslet také na ochranné rukavice. Ty mohou být vyrobeny z různých materiálů jako je například kůže či bavlna. Nabízí se však i produkty, které jsou speciálně navrženy pro práci s chemickými látkami. Vždy proto vybírejte takové rukavice, které se hodí pro danou práci.

Ochranné brýle a rukavice by pro vás měly být nezbytností, spolehlivá ochrana je totiž opravdu důležitá. Můžete se tak vyhnout různým rizikům zranění, ke kterým při manuální práci dochází opravdu často.

Náhledové foto: PixieMe / Shutterstock.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *