Pojištění

Nezapomínejte na pravidelnou aktualizaci havarijního pojištění

Ať už jste právě začali řídit nebo se řízení auta už nějaký pátek věnujete, je možné, že se jednoho dne stanete účastníkem dopravní nehody. Je důležité pochopit, že bez pojištění vozidla a havarijního pojištění je jízda automobilem riziková. Ignorování těchto faktů vás může finančně zničit. Sjednání pojištění de facto chrání vaši peněženku. I když se to tak na první dojem zdát nemusí.

Pokud nehodu zaviníte vy, budete s největší pravděpodobností nést odpovědnost za úhradu škody. Tyto škody mohou zahrnovat právní poplatky, léčbu zraněných, vzniklé škody na majetku. S krytím odpovědnosti vám pojišťovna pomůže uhradit velkou část vzniklých nákladů. Nehody nejsou vůbec nic příjemného, ale naneštěstí se dnes a denně stávají.

Havarijní pojištění se rozhodně vyplatí

Častou výmluvou, proč někdo nemá havarijní pojištění, je jeho vyšší cena. Pravdou je, že úplně levné není. Ale jeho význam si člověk uvědomí právě v tom okamžiku, kdy musí sám ze své kapsy uhradit škody, které povinné ručení nepokryje. Zatímco povinné ručení sjednáno být musí, havarijní má pouze hrstka skutečně zodpovědných řidičů. Je totiž dobrovolné. Přinášíme vám několik důvodů, proč se havarijní pojištění vyplatí.

  • I přes jeho vyšší cenu je potřeba si uvědomit, že i malá nehoda se může vyšplhat do mnohonásobně větších částek, než vás vyjde pojištění.
  • Havarijní pojištění se vyplatí i v případě, že vlastníte starší automobil. Takové pojištění vás vyjde levněji, protože je dělané přesně na míru i starším typům aut. Mimo jiné můžete využít zajímavých „pojistných balíčků“.
  • Pojistné se postupně snižuje s hodnotou vozu. To znamená, že se vyplácí všímat si tohoto typu pojištění a jednou za rok nebo dva požádat o jeho aktualizaci. Nemusíte platit léta stále stejnou (vysokou) částku.
  • Můžete si vybrat pouze to, co vám a vaší situaci vyhovuje. Pokud vaše auto parkujete pravidelně v garáži, můžete vynechat krádež či živelnou pohromu. V takovém případě nehrozí, že vám na zaparkované auto u domu spadne strom nebo jej zničí vandalové. Je vhodné si promyslet veškerá možná rizika a podle toho pak některé prvky vyloučit.
  • Havarijní pojištění je možné sjednat i na krátkou dobu, třeba když se chystáte na dlouhou cestu do zahraničí a víte, že pojedete svým autem. Některé pojišťovny proto nabízí i krátkodobé pojištění.

Patrně vás nejvíce zajímá cena havarijního pojištění. Havarijní pojištění cena se dá zjistit z pohodlí domova. Stačí si najít 10 až 15 minut času a sednout si k internetu. Díky kalkulace havarijního pojištění si můžete udělat hrubou představu. Do havarijního pojištění jsou zahrnuty 4 klíčová rizika: živelná pohroma, vandalismus, krádež, dopravní nehoda. Další doplňkové může být srážka se zvěří, pojištění zavazadel ve vozidle, pojištění skel, úrazové pojištění. Nemusíte však platit za kompletní balíček. Můžete si vybrat to, co přesně vyhovuje vám a z čeho máte největší obavy.

Náhledové foto: Shutterstock

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *