Neúprosná Kateřina Konečná: Jeden ministr v den tragédie na Filosofické fakultě UK chlastá a druhý je srab

Kateřina Konečná

Jestli někdo dokáže na sociálních sítích vyvolat názorovou bouři, tak je to nejspíše Kateřina Konečná. Vůdčí osobnost koalice Stačilo!, která zaznamenala velký úspěch ve volbách do Evropského parlamentu, umí být velmi nepříjemná, ale zároveň i vcelku trefná. Ostatně jako důkaz může sloužit její poslední vyjádření na sociální síti X, kdy jednoho ministra obvinila, že chlastal a druhého označila za sraba. Zajímavé jsou i komentáře dalších uživatelů.

Chlapské přiznání a srabství

Dvě věci, na které se poměrně solidně poukazuje. Kateřina Konečná napsala, že konkrétně jeden ministr v den tragédie na Filosofické fakultě UK chlastá za peníze daňových poplatníků na ministerstvu a pak to není schopen ani chlapsky přiznat. Myslela tím zřejmě Mariana Jurečku. Druhý ministr není schopen dát půl roku odpovědi na otázky související se střelbou na FF UK a slyšíme jen samé mlžení a vytáčky. Právě Víta Rakušana přímo ve studiu TV Nova označila za sraba. Toto opakovala.

Uživatelé tepou Konečnou za to, že je komunistka

Jak si může ikona českého komunismu hrát na hodnotový kompas? Takto se rozčiluje jeden z uživatelů a dodává, že by mu to jeho mrtvý děda, který utekl před komunisty do Austrálie, nikdy neodpustil a že jeho heslo bylo „Komunistům nevěř!“ Jiní uživatelé píší o drzosti, rudé špíně a o tom, že KSČ vraždila desítky lidí. Zajímavé ale je, že nikdo nevznese argumenty, kterými by tvrzení Konečné vyvrátil.   

Obě kauzy jsou stále živé

U té první Marian Jurečka udělal opravdu chybu. Byla školácká, nejspíše fatální. Měl se hned omluvit a nemlžit. Právě mlžení bylo více než zavrženíhodné. Omluva přišla velmi pozdě, a to i dle mnohých koaličních politiků. Tak jako tak neodstoupil. V druhém případě Konečná vytkla ministrovi kauzu Dozimetr, ač nemá proti Rakušanovi žádné důkazy. Samotné vyšetřování řádění šílence na Filosofické fakultě se stále vyšetřuje. Jde o živou věc, do které ministr nemůže zasahovat. To je třeba pochopit. Kateřina Konečná tepe politiky, ale tak nějak bez důkazů, slepě. Kdyby za sebou neměla právě KSČM, možná by to stálo i za palec nahoru. I když oba ministry zrovna nemusím, zrovna této političce ho dát nahoru nedokážu.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://cnn.iprima.cz/jureckova-omluva-mela-prijit-driv-rekla-pekarova-jen-lhal-a-mlzil-podotkl-vondracek-422682, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-rakusan-sifrovany-telefon-mely-jako-hracku-moje-deti-237414, https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/561534-rakusan-strelbe-na-ff-neslo-zabranit-rezignoval-bych-jen-v-jednom-pripade

Kateřina Konečná: Náhledové foto Kateřina Konečná/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.