Netflix hodlá expandovat do světa videoher

01_netflix

Fakt, že mezi streamovacími platformami zuří nesmiřitelný boj, je známou věcí. Nejtěžší vahou v tomto ringu je stále Netflix, byť v konkurenci služeb jako je Disney+, Amazon, AppleTV a dalších, se o svoje místo na výsluní musí stále rvát. Jeho hlavní zbraní jsou přitom především inovace a zavádění nových služeb. Trumfem a esem v rukávu Netflixu má být expanze do oblasti videoherního průmyslu. Přinese tento odvážný krok Netflixu finanční úspěch, anebo na něm naopak vyhoří?

Nová sekce s novým šéfem

Netflix zaměstnal bývalého top manažera Facebooku a videoherního gigantu Electronic Arts, Mikea Verdua. Ten má ve svém životopise i práci na takových herních hitech jako The Sims, Command & Conquer, nebo hry z univerza Star Wars. Jeho úkolem tak bude postavit na nohy novou videoherní divizi Netflixu. Je tedy jasné, kterým dalším směrem společnost napne své síly. Kromě streamovaných filmů bude Netflix nabízet i videoherní obsah. Poté, co se tato zpráva dostala na veřejnost, akcie Netflixu posílily o více než 3 % a zdá se tedy, že Netflixu věří i investoři. Jednoduché to ale Netflix mít nemusí.

02_netflix

Foto: Pixabay

Hry jako velká výzva

Vytvoření videoherní divize je jedním z nejodvážnějších kroků Netflixu v poslední době. Videohry ale v ideálním případě poskytnou Netflixu další možnost, jak nalákat nové zákazníky. Nabízejí totiž něco, co v současnosti neposkytuje žádný z jeho přímých konkurentů, ať již jde o společnosti Walt Disney, AT&T či WarnerMedia a Amazon.

Netflix si ale musí dát dobrý pozor. Plány na tvorbu vlastního obsahu měly v minulosti i další velké společnosti, které pak následně ztroskotaly. Jedná se jak o Disney, tak o Amazon či dokonce Google. Ty byly následně nuceny své herní plány buď výrazně omezit, anebo se zcela spolehnout na nabízení her produkovaných jinými firmami.

Ať již bude obchodní model herní divize Nerflixu jakýkoliv, ostrého startu se dočkáme pravděpodobně v příštím roce. Minimálně zpočátku by měl být herní obsah ke stávajícímu předplatnému zdarma, není ale vyloučeno, že postupně bude zpoplatněn.

Zdroj informací: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-07-14/netflix-plans-to-offer-video-games-in-expansion-beyond-films-tv

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.