Nestlé couvá a své aktivity v Rusku výrazně omezí

nestle

Firmy, které poté, co Rusko napadlo sousední Ukrajinu a vysloužilo si tak odsouzení celého světa, neohlásily konec svých obchodních aktivit v Rusku, nemají u veřejnosti na růžích ustláno. Hromosvodem pochopitelného hněvu lidí na celém světě, se stala Švýcarská firma Nestlé, která dlouho dávala najevo, že z Ruska odcházet nehodlá. Výsledek je celkem očekávatelný. Nestlé byla nakonec pod tlakem zákazníků stejně donucena oznámit zásadní omezení svých ruských aktivit, ale navíc s pořádnou ostudou a pošramocenou pověstí.

Nestlé a Rusko

Švýcarská firma Nestlé musela otočit a dát jasně najevo, na které straně v probíhajícím konfliktu stojí. Nestlé nakonec v Rusku končí s dodávkami některých výrobků. Obecně se dá říct, že její obchodní aktivity se budou týkat již jen dětských pokrmů a některých dalších důležitých potravin. Firma Nestlé tak ukončí prodej produktů pod značkou Kitkat či Nesquik.

Společnost Nestlé poměrně dlouho trvala na svém a chtěla svůj byznys v Rusku udržet v původním rozsahu stůj co stůj. To se vcelku pochopitelně nelíbilo nejen aktivistům, ale ani široké veřejnosti po celém světě. Vznikla celá řada iniciativ a výzev k bojkotu výrobků Nestlé. Firmu navíc několikrát přímo zmínil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky a vyzval opakovaně firmu, aby svoje aktivity v Rusku definitivně ukončila.

nestle

Foto: Pixabay

Argumentace Nestlé

Nestlé argumentovala tak, že nechce připravit o práci a o platy své ruské zaměstnance. Nutno podotknout, že v tomto ohledu se Nestlé připojí k některým dalším značkám a zaměstnancům bude i nadále vyplácet platy v plné výši. Ovšem Nescafé a Nespresso si již v Rusku nikdo nekoupí. To platí i pro některé české značky patřící pod skupinu Nestlé jako je Kofila, tyčinky Margot apod.

Zdroje informací: https://www.irozhlas.cz/ekonomika/nestle-rusko-kitkat-nesquik-ukrajina-valka-na-ukrajine_2203231415_ako

https://forbes.cz/zadny-kitkat-zadny-nesquik-nestle-omezuje-prodej-v-rusku/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.