Nenávist k vládě jako spojovací prvek demonstrantů: Šílenost, která se nesmí podceňovat

Česká vlajka

Státní svátek přinesl poměrně hodně zajímavých akcí, uctění památky, ale také demonstrace. Ty rozhodně nejsou ničím novým, nicméně názory některých demonstrantů jsou poměrně zarážející. My se na některé podíváme mnohem podrobněji právě v tomto článku. Asi nejvíce alarmující na tom všem je fakt, že demonstranty spojuje nenávist k vládě Petra Fialy. Ano, nikdo není bezchybný a některé záležitosti se nám nemusí zamlouvat, nicméně nenávist neznačí nic dobrého, ba naopak.

ČR by měla uzavřít smlouvy s Ruskem

Tato absurdita také zazněla z úst některých demonstrantů. Jak bychom mohli vyjednávat s teroristickým státem, který likviduje infrastrukturu na Ukrajině a páchá válečná zvěrstva?

Neobjektivní Česká televize

Lidem se také nelíbí oficiální informační zdroje, jež jsou podle nich pouze propagandou vlády. Neobjektivita a zaujatost jsou slova, jež se často se státem ovládaným médiem skloňují. Otázkou zůstává, jaké zdroje informací různí lidé využívají. Některé propagandistické proruské weby stále existují a lze na nich najít velmi zavádějící informace.

Dopady krize už mnozí pociťují

Je to tak, náklady na život stoupají raketovým tempem, mnohdy až o 30 %. Zastropování cen energií není dle některých demonstrantů řešením. Navrhují uzavřít smlouvy s Ruskem. Ano, zavedení stropů je zřejmě krátkodobé řešení, ale smlouva s Ruskem je v aktuální situaci hluboký nesmysl.

Vládní představitelé jednají unáhleně

Typickým příkladem byl dopad rakety na území Polska. Jana Černochová prakticky ihned prohlásila, že se jednalo o ruskou raketu. Přitom nejspíše vůbec nedisponovala ověřenými informacemi. Jak si toto může představitel vlády dovolit? Jednání v emocích je v tomto případě neomluvitelné. V tomto bodu se nelze žádnému demonstrujícímu člověku divit.

Nenávist plodí zlo

Nepochybně. Demonstrace sice probíhat mohou, nicméně lidé by měli vždy argumentovat pádnými argumenty a nikoli tím, že jen nenávidí vládu a požadují její odstoupení.

Zdroje info: Autor, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstranti-pochod-na-ct.A221117_145314_domaci_vlc

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.