Několik rad jak zrušit povinné ručení

Ukončení povinného ručení je určitě procesem, který absolvuje velké množství lidí. Není se čemu divit, jelikož ne všechny smlouvy týkající se tohoto produktu jsou skutečně výhodné a stojí za to. Podívejme se tedy přesněji na čtyři kroky jak správně ukončit smlouvu o povinném ručení. Pokud se momentálně rozhodujete pro výpověď, určitě oceníte naše rady, které vám mohou v tomto případě pomoct.

Vypovězte jednoduše původní smlouvu

Klasiku představuje vypovězení smlouvy ze strany pojištěnce. Musíte myslet na to, že výpověď je zapotřebí dát v písemné podobě. Rozhodně vám nepostačí pouhý telefonát nebo email do pojišťovny. Velmi důležité upozornění patří všem, kteří využívají možnost výpovědi pojistky v termínu šesti týdnů před výročím. Už v tento den musí být dokument přímo v pojišťovně. Nestačí pouze razítko samotné podací pošty.

Důležitý počet měsíců od nehody

Stoprocentně si zjistěte počet měsíců bez nehody. Při uzavírání nové smlouvy o povinném ručení po vás bude nový pojistitel tyto informace vyžadovat. Vy potvrzení obdržíte na základě výpovědi, nicméně to bude až tehdy, když bude chtít uzavřít smlouvu novou. Jestliže nemáte přehled o bezeškodním průběhu vaší pojistky, můžete si pohodlně zavolat na pojišťovnu a všechno si zjistit telefonicky.

Uzavření nové smlouvy

Sjednat a uzavřít novou smlouvu můžete klidně již s předstihem. Pokud chcete využít nějaké pojišťovnou poskytované časem limitované akce, určitě se to vyplatí. Pojišťovny jsou ochotné vstoupit do nové smlouvy klidně i dva až tři měsíce předem. Platný je přitom pochopitelně ceník, který nabízejí v rámci konkrétní cenové akce, které se na povinné ručení vztahuje. Jinak oficiálně novou smlouvu můžete uzavřít až po výpovědi té stávající.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.