Jak probíhá insolvence

Oddlužení fyzické osoby představuje jednu jedinou zákonnou možnost jak se zbavit dluhů v případě, že se nad vámi již uzavřela dluhová past a vy nejste schopni splácet finanční prostředky několika různým věřitelům naráz. Pravda je taková, že se tohoto institutu může využít úplně každý. Člověk ale musí prokazatelně být neschopen dostát svým závazkům a splňovat také některé další velmi důležité body. Typické je třeba dlužení více než dvěma věřitelům. Podívejme se tedy přesně na to, jak řešit osobní bankrot a jak vlastně celý proces probíhá. Přiložíme i další cenné rady, jež se vám mohou v této nezáviděníhodné situaci hodit.

Insolvenční právo pro profesionály

Pokud se do podobné situace dostanete a co je insolvence jak probíhá a některé další věci, obraťte se stoprocentně na profesionály, kteří vám poradí. V současné době na trhu operuje velké množství nejrůznějších společností, které jsou schopné zařídit insolvenci od A až po Z. vy sami se tak nebudete muset starat vůbec o nic, což je optimální záležitostí. Pokud si porovnáte služby některých z nich, budete si moci pohodlně vybrat přímo takovou, která vám bude vyhovovat.

Fáze insolvenčního řízení

Insolvenční řízení má několik fází, které je vhodné znát. Všechny z těchto fází přichází na řadu postupně, nicméně v některých případech může docházet k jejich promíchání. Všechno se mnohdy odvíjí od individuálního průběhu celého řízení. Přesto uvádíme jednotlivé fáze po sobě přehledně, tak jak postupně přicházejí.

–          podání insolvenčního návrhu se všemi detaily

–          zahájení insolvenčního řízení

–          rozhodnutí o přímém úpadku dlužníka

–          rozhodnutí o způsobu řešení konkrétního úpadku dlužníka

Jak tedy vše probíhá

Samotný průběh celého insolvenčního řízení je velmi jednoduchý. Klient konkrétní společnosti se dostaví do její pobočky a následně se pobaví přímo s profesionály o své stávající situaci. Pak již dojde k sepsání smlouvy mezi oběma stranami a vyřízení všech formalit. Insolvenční návrh podá už zastupující společnost.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.