Půjčky na bydlení

Nejvýhodnější způsoby financování bydlení

Zajištění financování bydlení je jednou nejsložitějších otázek, které musí řešit všichni lidé, jež se rozhodli pro stavbu, rekonstrukci či nákup nemovitosti. Možností financování projektu je pochopitelně hned několik, a tak není od věci se na ně mnohem podrobněji zaměřit. Učiníme tak v následujících řádcích. Přehledně si tak budete moci zjistit, jaké alternativy financování se vám momentálně nabízejí. Uvedeme v podstatě tři základní.

Hypotéky na bydlení

Asi největší klasiku ve financování bydlení představují hypotéky. Jedná se o úvěry, které se vyplatí především tehdy, když si člověk potřebuje půjčit vyšší finanční obnos. Obecně se doporučují v momentu, kdy se potřebná částka na bydlení pohybuje okolo 1 000 000 korun. Důležité je brát v potaz úrokovou sazbu, RPSN a mnohé ostatní ukazatele. I díky nim si zjistíte pohodlně, jestli je hypotéka výhodná, anebo nikoliv.

Stavební spoření se může také vyplatit

Stavební spoření představuje jakousi alternativu k hypotečnímu úvěru. Na rozdíl od hypotéky je u stavebního spoření fixní úroková sazba, u níž budete mít jistotu, že se prostě a jednoduše nebude v průběhu fungování úvěrové smlouvy nijak měnit. Úvěr ze stavebního spoření se vyplatí v případě nižší částky. Momentálně jsou navíc sazby hypotéky směrem dolů, takže jsou logicky právě hypotéky pravděpodobně mnohem lepší záležitostí. K tomu, abyste si vzali klasický nebo překlenovací úvěr, musíte mít uzavřenou smlouvu o stavebním spoření.

Účelové i neúčelové půjčky

Jestliže je již stavba hotová a potřebujete ji jen v uvozovkách vybavit potřebnými věcmi, stačí si za tímto účelem vzít standardní úvěr. Na dlouhou dobu se nevyplatí si ji vzít, jelikož se vyznačuje poměrně vysokým úročením. Přeplatit tak musí žadatel ve finále vysoké finanční částky.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *