Nejvýhodnější spořicí účet pro děti: Úrokové sazby jednotlivých bank

spoření

Každému rodiči záleží na tom, aby dítě bylo nejen zdravé, ale také zaopatřené. Jak mu můžete usnadnit start do samostatného života? Jednou z možností je založení spořicího účtu. Jaké má výhody a proč je natolik populární? Které banky nabízejí tento produkt?

Spořicí účty pro děti jsou častou a bezpečnou volbou, jak ukládat peníze. Vložené finance máte od bankovní instituce ze zákona pojištěné. Výnos kopíruje míru inflace. Spořicí účet patří nadále mezi nejoblíbenější bankovní produkty. Na základě nedávného průzkumu bylo zjištěno, že ho využívá šest z deseti Čechů. A právě díky jeho oblíbenosti rozšiřují banky nabídku spořicího účtu pro děti. Nově přichází i Česká spořitelna. Doposud dětský spořicí účet chyběl v nabídce v jedné z největších bank.

Banky, které nabízí spořicí účet pro děti

Zřejmě vás budou především zajímat úrokové sazby jednotlivých bank. Jak jinak, že? Však je to jeden ze zásadních parametrů ohledně výběru a rozhodnutí se, u které bankovní instituce svému dítěti spořicí účet založit. Proto vám přinášíme aktuální přehled pro vaši lepší orientaci a rozhodování se.

Creditas nabízí 5,6 % ročně do 350 tisíc korun a 3,1 % pro část zůstatku nad tento limit. Komerční banka nabízí základní sazbu 4 % do limitu 100 tisíc. ČSOB dává dětskému spořicímu účtu základní sazbu 4,5 % do limitu 250 tisíc korun. A pokud má dítě v bance založený i běžný účet Plus konto, navýší se mu úrok na 4,75 %. Air bank dává 5 % do limitu 250 tisíc korun a stejné procento úroku nabízí i Moneta na vklady do 50 tisíc korun. Zatímco UniCredit úročí vklady jen do 0,25 % do limitu 30 tisíc korun a 0,01 % pro část nad tento limit.

Nově lze založit spořicí účet u České spořitelny

Jedna z největších bank reagovala na rychle rostoucí zájem o tento typ účtu. Přišla tak s nabídkou tohoto produktu. Nabízí základní úrokovou sazbu 4 % do limitu 100 tisíc korun. Při pravidelném spoření (nových vkladech) v minimální měsíční výši 50 korun bude sazba navýšena o další procentní bod, tj. na celkový úrok 5 %.

Spořicí účet je možné sjednat dítěti už od narození. Aktuálně lze založit online v aplikaci České spořitelny, a to za podmínky, že dítě u této bankovní instituce už má nějaký produkt, tj. stavební spoření nebo dětský účet a současně i dostatek údajů, aby byla jistota, že v online prostředí účet zakládá rodič.

V další fázi chce banka umožnit založení spořicího účtu online v aplikaci i dětem, které zatím nemají sjednaný žádný produkt. Rodič bude muset v tomto případě dojít na pobočku a předložit rodný list dítěte, že je mladší 15 let.

Zdroj: https://www.penize.cz/sporici-ucty/442591-sporitelna-prichazi-se-sporicim-uctem-pro-deti-bonus-ziskate-snadno

https://www.moneta.cz/blog/jak-vybrat-nejlepsi-sporeni-pro-deti

Náhledové foto: Pixabay